Dowiedz się więcej...

Prawo to szeroko pojęty system norm prawnych. Jest to zawiła i skomplikowana dziedzina, dlatego zajmują się nią osoby odpowiednio wykwalifikowane - adwokaci czy radcy prawni. Dzięki nim możesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniami prawnymi. Z ich pomocą masz większą szansę na wygranie sprawy sądowej.

Jeśli interesuje Cię dziedzina prawa, znajdujesz się we właściwym miejscu. Serwis poświęcony tej branży powstał z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnego wsparcia adwokatów i radców prawnych. Skorzystaj z rankingów najlepszych i najczęściej wybieranych kancelarii adwokackich oraz radców prawnych. Poznaj ciekawostki z branży oraz orientacyjny cennik porad prawnych.

Bogatszy o taką wiedzę możesz wyruszyć na poszukiwania rekomendowanych specjalistów w zakresie prawa. Z naszym serwisem będzie to znacznie łatwiejsze. Zapoznaj się więc z jego zawartością, by branża prawnicza przestała przed Tobą skrywać tajemnice.

Adwokaci

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego, skorzystaj z pomocy adwokata. Jest to wykwalifikowana osoba świadcząca pomoc prawną. Obejmuje ona m.in. sporządzanie opinii prawnych i opracowywanie projektów aktów prawnych. Ponadto adwokat reprezentuje interesy klienta przed sądami i urzędami.

Biorąc pod uwagę dane Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, liczba ekspertów w tej dziedzinie wynosi niemal 14 000. Chociaż najwięcej adwokatów pracuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, profesjonalne kancelarie adwokackie znajdziesz w całej Polsce.

Potrzebujesz naprawdę fachowego wsparcia prawnego? Zdaj się na usługi rekomendowanych adwokatów z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych kancelarii. Postaw na doświadczenie i wiele wygranych spraw - to gwarancja satysfakcjonującej współpracy również z Tobą. Zapoznaj się więc z zawartością naszego serwisu, by dowiedzieć się więcej o branży prawniczej.

Radcy prawni

Radca prawny to prawnik, który oferuje usługi związane z pomocą prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym. Zajmuje się udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem opinii, opracowywaniem projektów aktów prawnych. Może także reprezentować klientów przed urzędami i sądami.

Zastanawiasz się, czym różni się radca prawny od adwokata? Chcesz skorzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie - radców, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią i potrafią znaleźć sensowne rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanej sprawy? A może interesuje Cię orientacyjny cennik usług specjalistów w branży prawniczej? Ten serwis powstał z myślą o Tobie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje związane z zawodem radcy prawnego. Poznasz ciekawe artykuły, dzięki którym zgłębisz tajniki jego pracy. Zapoznasz się z rankingiem najbardziej polecanych i często wybieranych radców prawnych, dzięki czemu współpraca okaże się satysfakcjonująca.

Sądy

Gdy musimy rozstrzygnąć problem natury prawnej, kierujemy się do sądu. W demokratycznym państwie sąd to niezawisły organ państwowy, do którego zadań należy stosowanie prawa w celu rozstrzygnięcia sporów pomiędzy podmiotami. Sąd decyduje również o przysługujących uprawnieniach, a także dokonuje czynności, które są określone w ustawach lub umowach międzynarodowych.

Sąd jest niezawisły, dlatego nie podlega innym organom władzy. W naszym kraju zgodnie z art. 175 Konstytucji RP działają następujące sądy: Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy wojskowe i sądy administracyjne. Dodatkowo sądownictwo powszechne dzieli się na wydziały, m.in. wydział cywilny czy karny.

By dowiedzieć się więcej na temat sądów i zdobyć ogólną wiedzę z zakresu prawa, zapoznaj się z artykułami zamieszczonymi na naszym serwisie. Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości z dziedziny sądownictwa.

Artykuły

Dochodzenie odszkodowań z prawnikiem
Walka o odszkodowanie często kończy się odmową lub zaniżoną kwotą wypłaty. Rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego prawnika.
Rozwód. Jak powinna przebiegać sprawa ustalenia kontaktów z dzieckiem?
Opieka nad dzieckiem to prawo i obowiązek. Co robić, kiedy partner utrudnia nam kontakty z dzieckiem? Jak walczyć o ustalenie kontaktów? Podpowiadamy.
Masz pracę? Masz prawa! Adwokat pomoże Ci wygrać spór z szefem
Praca to nie tylko obowiązki. Pracownik ma również swoje prawa. Podpowiadamy, co robić, kiedy są one łamane.
Jak walczyć o alimenty dla dziecka? Co zrobić, żeby były partner płacił?
Po rozstaniu rodziców każde z nich ma nadal obowiązek łożyć na utrzymanie dziecka. Nie zawsze rodzice chcą płacić. Jak walczyć w sądzie o alimenty dla dziecka?
Rozwody, separacje, alimenty – potrzebny prawnik od spraw rodzinnych
Wiele małżeństw boryka się z poważnymi problemami. Często jedynym wyjściem z sytuacji jest rozwód. Co robić, kiedy czujesz, że Twoje małżeństwo jest skończone?
Czym są kontrakty menedżerskie?
Jeśli są Państwo zainteresowani tematem kontraktów menedżerskich, zapraszamy do lektury naszego artykułu. Przedstawiamy w nim zalety i wady kontraktów.
Jesteś autorem? Sprawdź, jakie są Twoje prawa!
Jak działają prawa autorskie? Co grozi za ich złamanie i jak się przed tym bronić? Oto najważniejsze informacje dotyczące osobistych praw autorskich.
4 powody, dla których warto zatrudnić adwokata w sprawie rozwodowej
Sprawy rozwodowe często związane są z wielkimi emocjami. Jeżeli chcesz, żeby sprawa zakończyła się jak najszybciej, koniecznie zatrudnij zaufanego adwokata.

Rankingi

Znajdź najlepsze kancelarie prawne