Dowiedz się więcej...

Okna i drzwi znajdują się w każdym budynku. Bez względu na to, czy myślisz o domu, o biurowcu czy o zakładzie przemysłowym - ich montaż jest koniecznością. Ale na przestrzeni wieków i lat okna oraz drzwi zmieniały się, a dziś producenci mogą zaoferować innowacyjne rozwiązania, które idealnie wpisują się w Twoje potrzeby.

Chcesz dowiedzieć się, jaki typ okien lub drzwi wybrać do swojego budynku? Szukasz dobrych rolet lub żaluzji? Zależy Ci, by dobrze poznać najlepsze rozwiązania na rynku? Interesują Cię niuanse związane z ich montażem? Na tej stronie znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać wraz z cennikiem, słowniczkiem terminologii branżowej i rankingiem najlepszych firm z branży.

Śledź pojawiające się tu artykuły, porady i rankingi tak, by być na bieżąco ze wszystkimi rynkowymi nowościami. Dzięki nim, z łatwością wybierzesz firmę z ofertą najlepszą dla Ciebie.

Okna

Okna są nieodzownym elementem każdego budynku. Zabezpieczają wnętrze przed zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami, stanowią barierę dla złodziei, ale i zdobią - pozwalając promieniom słonecznym dostać się do wnętrza.

Wybierając okna, stajesz przed poważną decyzją. Okna z PVC, a może drewniane? 3- czy 5- komorowe? Uchylne, a może rozwieralno-uchylne? Jak duże i z jakim typem podziału na skrzydła? Na te wszystkie elementy musisz zwrócić uwagę, przeglądając oferty producentów stolarki okiennej i samych okien.

Gdy chodzi o montaż - istotne jest precyzyjne osadzenie ościeżnicy w otworze okna, zadbanie o jego właściwe uszczelnienie oraz regulację. Tylko wtedy będzie skuteczną barierą dla chłodu czy hałasu z zewnątrz. Wybierając montażystę, zwróć również uwagę na ceny, rzetelność oraz opinie na rynku - to pozwoli Ci wybrać fachowców, którzy sprostają oczekiwaniom.

Drzwi

Drzwi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne są ozdobą, ale przede wszystkim stanowią zabezpieczenie przed wizytami niechcianych gości. Dlatego tak ważne jest wybranie skrzydeł drzwiowych wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami (ościeżnice, klamki, zamki itp.) z rozwagą. Liczy się zarówno design, jak i jakość wykonania.

Rynek drzwi jest niezwykle szeroki. Znajdziesz na nim zarówno zupełnie standardowe i proste drzwi, sprawdzające się tam, gdzie nie potrzebujesz bardzo solidnych zabezpieczeń, jak i drzwi antywłamaniowe - trudne do sforsowania nawet przez profesjonalistów. Kupując, wybierasz produkt na lata. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na kompromisy jakościowe.

Gdy chodzi o montaż drzwi, istotne jest ich precyzyjne osadzenie w ościeżnicy. Montażysta musi zadbać również o regulację zawiasów oraz o to, by nie powstały żadne szczeliny, przez które uciekać będzie ciepło (szczególnie ważne przy drzwiach zewnętrznych). Wybierając firmę montażową, przyjrzyj się również opiniom na jej temat oraz cennikowi.

Żaluzje, rolety

Okno, samo w sobie, jest ozdobą każdego budynku. Ale zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych warto je wykończyć, montując roletę bądź żaluzję. To dobry sposób zarówno na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrz, ochronę przed promieniami słonecznymi, a także przy wyporze odpowiedniego typu rolet zabezpieczenie przed włamaniem.

Na rynku znaleźć można szeroki wybór rolet oraz żaluzji. Gdy chodzi o rolety, dzielimy je na wewnętrzne i zewnętrzne (antywłamaniowe). W zależności od wyboru typu konstrukcji rolety wewnętrzne mogą być montowane bezpośrednio na ramie okiennej, bądź nad oknem. Gdy chodzi o żaluzje - dziś najpopularniejszymi są te pionowe, charakterystyczne przede wszystkim dla biur.

Nie wiesz, jakie rolety bądź żaluzje wybrać? Przejrzyj nasze artykuły eksperckie lub skontaktuj się bezpośrednio z ich producentami czy dystrybutorami. Taka rozmowa pomoże Ci dobrać produkt, który najlepiej pasuje do Twojego okna - zarówno wizualnie, jak i ze względów praktycznych.

Artykuły

Na co zwracać uwagę przy zakupie stolarki okiennej?
Komfort użytkowania, ochrona przed stratą ciepła, właściwości akustyczne to nieliczne z aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie stolarki okiennej.
Systemy PCV – nowoczesne okna plastikowe o wysokich jakościowo parametrach
Okna plastikowe uzyskuje się poprzez odpowiednią kombinację profilu oraz szyb. Najpopularniejsze są systemy PCV o trójkomorowym profilu wraz z termoizolacją.
Okna skandynawskie – tradycyjne czy nowoczesne?
Stolarka otworowa oferuje różnego rodzaju okna drewniane i okna PCV. Ciekawym rozwiązaniem są okna skandynawskie, które wymagają odpowiedniego montażu.
Moskitiery – sposób na spokojne letnie wieczory. Jakie wybrać?
Moskitiery pozwalają cieszyć się latem bez komarów. Warto w nie zainwestować – zakupione raz moskitiery dobrej jakości będą nam służyć przez wiele lat.
Wybór funkcjonalnych i estetycznych okien
Dobry dystrybutor okien zapewni ich montaż, a także wiele ich typów: okna aluminiowe, okna PCV, okna drewniane. Ponadto zakupisz u niego parapety i rolety.
Kompleksowa stolarka okienna i drzwiowa – z jaką firmą podjąć współpracę?
Przy zakupie okien i drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych bardzo ważny jest wybór dobrego producenta, a także dystrybutora stolarki okiennej i drzwiowej.
Okna PVC a wentylacja pomieszczeń
Nie ulega wątpliwościom, że okna – także PVC – współuczestniczą w wymianie gazowej pomiędzy wnętrzem domu a terenem na zewnątrz, zapewniając właściwą wentylację
Możliwości stolarki aluminiowej
Stolarka aluminiowa to pieśń przyszłości, którą usłyszeć możemy już dzisiaj – montując w swoich domach niezwykłe elementy o niesamowitych walorach estetycznych

Znajdź najlepsze firmy oferujące okna