Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 18:00
Wt.
08:00 - 18:00
Śr.
08:00 - 18:00
Cz.
08:00 - 18:00
Pt.
08:00 - 18:00
Sb.
08:00 - 14:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 5421829626
REGON: 050097118
Rok założenia:
1993

O firmie

Alergolodzy, Siergiejko Zenon, prof., Białystok Prywatny gabinet internistyczno-alergologiczny prowadzony przez prof. Zenona Siergiejko, działa na rynku od 1992 roku. Siedziba gabinetu mieści się w Białymstoku. Zenon Siergiejko ma bogate doświadczenie w leczeniu chorób wewnętrznych oraz w alergologii. Jest autorem wielu prac naukowych i komunikatów zjazdowych, większość dotyczy nadreaktywności oskrzeli u chorych na astmę i pyłkowicę.

Certyfikaty i dyplomy

Pracownia spirometryczna gabinetu ma certyfikat Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Oferta

Co znajduje się w ofercie prywatnego gabinetu internistyczno-alergologicznego z Białegostoku?

W ofercie prywatnego gabinetu internistyczno-alergologicznego z Białegostoku znajdują się kompleksowe usługi medyczne. Podczas wizyty lekarskiej wykonywane jest badanie podmiotowe (wywiad) oraz szczegółowe badanie przedmiotowe. Na konsultacje medyczne przyjmowane są zarówno dzieci, jak i dorośli pacjenci. Zenon Siergiejko głównie specjalizuje się w przeprowadzaniu badań klinicznych. Oferuje diagnozowanie oraz leczenie astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP), pyłkowicy, atopowego zapalenie skóry, kontaktowego zapalenia skóry czy alergicznego nieżytu nosa.

Ponadto rozpoznaje oraz leczy:
  • uczulenie na składniki protez dentystycznych
  • uczulenie na leki
  • uczulenie na pokarmy
  • uczulenie na alergeny zwierzęce (np. na jad owadów żądlących)

Jakie badania można wykonać w gabinecie?

W gabinecie można wykonać spirometrię z interpretacją oraz spirometrię z próbą rozkurczową, która pozwala sprawdzić w jakim stopniu, za pomocą leków, można poprawić drożność oskrzeli pacjenta. Badanie rozpoczyna się od wyjściowego badania spirometrycznego, następnie pacjentowi podaje się wziewny lek rozkurczowy i po 15-30 minutach wykonywana jest ponowna spirometria. W gabinecie stosowana jest również immunoterapia, która polega na podaniu najwyższej, dobrze tolerowanej dawki szczepionki alergenowej. W gabinecie można także wykryć nadreaktywność oskrzeli. Wykonywane są oskrzelowe testy prowokacyjne z alergenem czy punktowe testy skórne z alergenami oraz testy płatkowe z alergenami kontaktowymi.

Jakie dodatkowe testy przeprowadzane są w gabinecie?

Dodatkowo w gabinecie przeprowadzane są testy, mające na celu ocenę stężenia swoistych przeciwciał lgE w surowicy krwi, przeciwko konkretnym alergenom. Testy mogą być wykonane podczas nasilenia choroby czy w trakcie stosowania leków przeciwhistaminowych. W ofercie są również testy na tolerancję leku miejscowo znieczulającego. Ponadto specjaliści zajmują się oceną stężenia tlenku azotu w powietrzu wydychanym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej prywatnego gabinetu internistyczno-alergologicznego z Białegostoku, gdzie znajdą Państwo więcej informacji.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Siergiejko Zenon, prof.

Siergiejko Zenon, prof., Białystok

Słowa kluczowe

Opinie (2)

Opinie o firmie Siergiejko Zenon, prof.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Grażyna
Grażyna
5.0
27.05.2019
Polecam, świetny specjalista, od dawna zmagałam się z atopowym zapaleniem skóry, nikt do tej pory nie pomógł mi tak jak dr Siergiejko.
Magda
Magda
5.0
23.02.2018
bardzo kompetentny lekarz, polecam