Szkolenia z robotyki dla dzieci
Szkolenia z robotyki dla dzieci, Doktor Diodak Artur Ćwikliński, Legnica

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6912539714
REGON: 381702505
Rok założenia:
2018
Branża:

O firmie

Firma Doktor Diodak, to firma zajmująca się nowoczesnymi szkoleniami dla dzieci i młodzieży poprzez zabawę z technologią. Zarządza nią Artur Ćwikliński a jej siedziba mieści się w Legnicy na terenie województwa dolnośląskiego.

Oferta

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, by nauczyć dzieci danego materiału oraz zafascynować je nauką. W taki sposób dzieci same będą chciały się uczyć! Na pierwszy rzut oka może wydawać się to ciężkie, aby dziecko z uwagą poświęciło się jakiemuś naukowemu zagadnieniu, jednakże gwarantujemy, że po naszym szkoleniu, które nasi Klienci mogą zamówić do swojej placówki czy domu, dzieci oraz młodzież wyjdą z uśmiechami na twarzy, nowymi doświadczeniami oraz wiedzą.

Doktor Diodak to przede wszystkim nauka przez zabawę. Z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz zestawów klocków LEGO prowadzimy kursy i warsztaty, które rozwijają w dzieciach kreatywność, myślenie lateralne i komutacyjne, zdolności matematyczne i programistyczne oraz umiejętność pracy w zespole.

Pierwsza z nich przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 9 roku zycia. Młodszy Konstruktor, bo tak nazywamy młodego adepta naszych szkoleń pracować będzie na zestawach z klocków LEGO WeDo 2.0. Od początku dzieci pracują w grupach, które otrzymują zestaw klocków oraz IPad’a. Oglądając animację poznają historię i problem bohatera. Wspólnie szukają realnych rozwiązań i wymyślają, w jaki sposób pomóc postaci w rozwikłaniu trudności. Następnie poznają obsługę klocków oraz programu, w którym będą pracować i uczą się jak z nich korzystać. Dzieci współpracują ze sobą, aby wykonać twórcze konstrukcje, nie zapominając o tym, że nasz bohater czeka na ich pomoc. Po skonstruowaniu robota uczestnicy kursu programują go, aby następnie przetestować robota i czerpać radość z zabawy.

Starszy konstruktor to druga grupa wiekowa, dla dzieci i młodzieży od 9 do 14 roku życia. Kursy robotyki "Starszy Konstruktor" przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-14 lat. Konstrukcje, które przyjdzie, im budować są na podstawie zestawów LEGO Mindstorms EV3. Od początku dzieci pracują w grupach, które otrzymują zestaw klocków oraz IPad’a. Zajęcia zaczynają się od wprowadzenia do tematu i istoty problemu postawionego przed robotem. Dzieci wspólnie szukają realnych rozwiązań i wymyślają, w jaki sposób rozwikłać napotykane trudności. Następnie poznają obsługę klocków oraz programu, w którym będą pracować i uczą się jak z nich korzystać. Dzieci współpracują ze sobą, aby wykonać twórcze konstrukcje. Po skonstruowaniu robota uczestnicy kursu programują go , aby następnie przetestować robota i czerpać radość z zabawy. Roboty, w zależności od konstrukcji, dostają różne zadania wymagające coraz większych umiejętności programistycznych od ich konstruktorów.

Nasza oferta skierowana jest do przedszkoli i szkół podstawowych, jednakże nie tylko, można też spotkać nasze szkolenia organizowane bezpośrednio przez nas.
Zapraszamy do kontaktu i odwiedzania naszej strony internetowej.

Artykuły

Nauka poprzez zabawę, czyli jak zachęcić dzieci do zgłębiania wiedzy
Nauka poprzez zabawę, czyli jak zachęcić dzieci do zgłębiania wiedzy
Robotyka to wciąż rozwijająca się dziedzina nauki, która daje ogromne możliwości. Dzieci chętnie sięgają po jej rozrywkową część, ale w ten sposób też się uczą.

Wideo

Kontakt

Kontakt Doktor Diodak Artur Ćwikliński

Doktor Diodak Artur Ćwikliński, Legnica

Opinie (4)

Opinie o firmie Doktor Diodak Artur Ćwikliński

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Radek
Radek
5.0
24.11.2019
Świetna firma, widać, że kochają to co robią, bo są w tym świetni.
Kaja
Kaja
5.0
08.09.2019
Szkolenie z Diodakiem to dobry ruch dla rozwoju twojego dziecka.
Liliana
Liliana
5.0
09.07.2019
Zoorganizowaliśmy u siebie w przedszkolu szkolenie z Diodakiem i muszę oprzyznać, że sie oplacalo. Rewelacyjni ludzie.
Sylwia
Sylwia
5.0
18.05.2019
Rewelacja! moje dziecko wyszło z ich zajęć zachwycone, cały dzień gadało, jak to kiedyś zostanie naukowcem. Peterda!