Diagnostyka i leczenie alergii
Diagnostyka i leczenie alergii, Centrum medyczne MEDIDENS, Częstochowa

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5732418405
REGON: 151557560

O firmie

Medidens to placówka medyczna położona w Częstochowie. Prowadzona przez dr Joannę Marciniak przychodnia specjalizuje się w diagnostyce alergologicznej i pediatrii. Centrum medyczne przyjmuje dzieci i dorosłych pacjentów.

Oferta

Alergie dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Objawiają się opuchlizną, łzawieniem oczu, kichaniem i innym nieprzyjemnymi przypadłościami, dlatego tak ważne jest określenie z jaką alergia mamy do czynienia, co z kolei pozwala na rozpoczęcie leczenia. Miejscem w którym pacjenci są diagnozowani i leczeni jest centrum medyczne Medidens. Metody stosowane do określenia alergii to punktowe testy skórne z alergenami pokarmowymi oraz wziewnymi. Test ten trwa kwadrans, natomiast zdecydowanie dłużej trzeba uczestniczyć w naskórkowym teście płatkowym z alergenami komercyjnymi i natywnymi. Przyklejone plastry zawierają alergeny metali, środków kosmetycznych, leków, tworzyw sztucznych i innych substancji. Po wykryciu alergii możliwe jest:
  • leczenie atopowego zapalenia skóry
  • leczenie kontaktowego zapalenia skóry
  • leczenie obrzęku naczynioruchowego
  • leczenie pokrzywki
  • leczenie alergii pokarmowej
  • leczenie alergii na jady owadów
  • leczenie alergii na leki
  • leczenie anafilaksji
Odpowiednio dobrane leki i wyeliminowanie alergenów to najczęstsze sposoby na leczenie alergii. Możliwe jest również całkowite wyleczenie przy pomocy immunoterapii podskórnej i podjęzykowej.

Nie jest to wszystko czym zajmuje się centrum. Spirometria to badanie podczas którego oceniana jest wydolność płuc, a to umożliwia wykrycie astmy oskrzelowej. Badanie ma 3 formy, w tym spirometrię statyczną, spirometrię dynamiczną i próbę rozkurczową.

Wśród pacjentów gabinetu alergologa są w dużej mierze dzieci. Najmłodsi są również przyjmowani w ramach konsultacji pediatrycznych. Oceniany jest prawidłowy rozwój dzieci, a ponadto prowadzone są wizyty kontrolne. Lekarze ustalają też diety i leczą wszystkie choroby wieku dziecięcego, zarówno te przewlekłe, jak i ostre. W sytuacji, gdy jest to konieczne młodzi pacjenci są wysyłani na dodatkowe badania. Pediatrzy analizują później ich wyniki.

Więcej informacji dotyczących centrum medycznego Medidens znajduje się na stronie internetowej. Wizyty należy natomiast rejestrować telefonicznie.

Kontakt

Kontakt Centrum medyczne MEDIDENS

Centrum medyczne MEDIDENS, Częstochowa

Opinie (14)

Opinie o firmie Centrum medyczne MEDIDENS

Średnia ocen

4.9

Opinie użytkowników

Zuza
Zuza
5.0
08.10.2017
Bardzo polecam tych dentystów. Profesjonalni i dokładni. Bałam się leczenia kanałowego moich zębów, ale oni zadbali by wszystko odbyło się bezboleśnie. Naprawdę można na nich polegać.
Leon
Leon
5.0
14.09.2017
Kompleksowo zajmują się pacjentem. Szybko diagnozują problem i wybierają najlepszą metodę leczenia.
Elka
Elka
5.0
13.08.2017
Fachowi ortodonci, pomagają dobrać aparat, polecam.
Kornelia
Kornelia
5.0
22.07.2017
Nie wyobrażam sobie pójść z bólem zęba do innego gabinetu stomatologicznego. Profesjonaliści z dużym doświadczeniem, naprawdę ich polecam.
Maja
Maja
5.0
10.06.2017
Najlepsza opieka stomatologiczna w naszym województwie.
Henia
Henia
5.0
02.05.2017
Leczenie kanałowe na najwyższym poziomie, najlepsze materiały stomatologiczne.
Wioletta
Wioletta
5.0
24.04.2017
Z bolącym zębem tylko do nich. Zawsze wiedzą co zrobić.
Oktawia
Oktawia
5.0
22.03.2017
Lekarze, którzy troszczą się o pacjenta.
Maciej
Maciej
5.0
25.02.2017
Bardzo dziękuję dentystom z centrum Medidens, usunęli wszystkie moje ósemki. Bezboleśnie i naprawdę sprawnie.
Tymon
Tymon
5.0
14.01.2017
Leczyli kanałowo moje zęby. Mimo, że nie było to proste całkowicie bezboleśnie oczyścili kanały.
Agata
Agata
5.0
15.12.2016
Doświadczeni dentyści, którzy wiedzą jak pomóc.
Marceli
Marceli
5.0
19.11.2016
Niesamowici dentyści, którzy naprawdę troszczą się o pacjenta. Nowoczesny sprzęt i najlepsze materiały stomatologiczne. Warto zadbać o swoje żeby z nimi.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
3.0
10.11.2015
Pan dr D. Filipek jest świetnym chirurgiem. Jednak druga moja wizyta zakończyła się fiaskiem, ponieważ obsługa pozostawia wiele do życzenia... Wizyta osoby przede mną przedłużyła się, a po niej dr Jacek Żurek zrobił sobie przerwę, a następnie przyjął ...inną osobę . Kiedy zaczęłam ubierać się, to wtedy pani poinformowała mnie, że ta osoba weszła poza kolejką, ale będzie krótko - bo na zdjęcie szwów :( Gdzie szacunek do pacjenta ? Mój czas nie liczy się ? troszkę kultury i taktu moje panie. Wystarczyło wyjaśnić, czemu ktoś wszedł w moją kolejkę lub przeprosić ...ale to jest trudne, bo zaczarowane słowo...dla niektórych. W jakim celu pani dzwoni w przeddzień wizyty i upewnia się, czy pacjent będzie na umówioną godzinę ??? Godny polecenia jest Pan dr Filipek D., pod warunkiem, że ktoś ma duużo czasu... Kompetencje oceniłam wyłącznie dr D. Filipka.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
02.04.2015
Super gabinet i bardzo fajny dentysta. polecam.