Artykuł sponsorowany

Implantacja – najskuteczniejszy sposób na gęste włosy

Implantacja – najskuteczniejszy sposób na gęste włosy

Problem wypadania włosów nie dotyczy wbrew pozorom wyłącznie mężczyzn. Wprawdzie u panów jest on najbardziej widoczny, bo noszą włosy krótkie, a łysienie rozpoczyna się w konkretnych miejscach, wiele kobiet już po trzydziestce obserwuje, że ich włosy się przerzedzają. Osobie dotkniętej tym problemem spada samoocena, poczucie atrakcyjności oraz pewność siebie. Istnieje kilka możliwości poprawy sytuacji. Najlepiej udać się do trychologa.

Kiedy udać się do trychologa?

Trycholog, czyli specjalista od ludzkich włosów oraz skóry głowy, może się przydać nie tylko wówczas, gdy dostrzegamy u siebie objawy wypadania włosów. Ta specyficzna specjalizacja koncentruje się na jednym obszarze naszego ciała, pozwalając na kompleksową ocenę stanu skóry głowy. Przydaje się przy leczeniu łupieżu, świądu czy innych dolegliwości. Najczęściej jednak skarżymy się właśnie na przerzedzanie włosów. Aż pięćdziesiąt procent Polaków jest niezadowolonych z gęstości swoich włosów, oceniając ją jako wyższą w przeszłości. Narzekamy na to, że są zbyt słabe i zbyt cienkie. Jedną z najdoskonalszych metod na pozbycie się tego problemu jest implantacja włosów. O cechy tej metody zapytaliśmy specjalistów z centrum medycznego Olimedica:

– Implantacja włosów jest najbardziej innowacyjną metodą mającą na celu zagęszczenie włosów. Opracowana została we Włoszech przy wykorzystaniu wyników wieloletnich badań skoncentrowanych na sztucznych włóknach. Polega na wszczepianiu w skórę głowy (okolicę podczepcową) biozgodnych, stworzonych z tworzywa sztucznego włosów. Zwiększenie objętości owłosienia głowy możliwe jest w ciągu zaledwie kilku godzin. Sztuczne włosy są zbudowane w większości z keratyny.

Czy sztuczne włosy można rozpoznać?

W zabiegu implantacji sztucznych włosów stosuje się wyłącznie materiały biozgodne. Oznacza to, że zachowują one właściwości naturalnych włosów. Mogą mieć różną fakturę: falowane, proste czy kręcone włosy nie są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Wykonać go może tylko doświadczony, wyspecjalizowany w chirurgii kosmetycznej, dermatologicznej lub medycynie estetycznej lekarz. To jego zdolności, w połączeniu z naturalnymi właściwościami sztucznych włosów, gwarantują optymalny efekt. Dobrze wszczepione włosy nie wyróżniają się spośród naszych własnych, mają taki sam kolor i kształt. W kwestii tych pierwszych można wybierać z szerokiej palety, dostępne są włosy czarne, brązowe, blond, a nawet siwe – wszystkie w różnych wariantach odcieniowych.

Na czym polega implantacja sztucznych włosów?

Zabieg implantacji włosów zawsze jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym. Wstępny etap polega na wszczepieniu małej ilości włosów (np. setki) i obserwowania reakcji. Nawet najlepiej wykonane badania wstępne mogą nie wykryć alergii, a zrobienie takiej próby nie jest niebezpieczne. Jeśli nie wystąpią żadne powikłania w ciągu kilku miesięcy od pierwszego etapu, lekarz przystępuje do drugiego – właściwej implantacji. Nowych włosów możemy uzyskać od kilkuset do nawet kilku tysięcy, co rzutuje na długość zabiegu, który może trwać nawet kilka godzin. Liczbę włosów dobieramy w zależności od potrzeb oraz zasobności portfela. Cena za jeden włos to około dziewięć złotych.

Implantacji dokonuje się za pomocą tzw. przebijaka, który zakończony jest specjalnie wyprofilowaną igłą. Zaczepiona o końcówkę sztucznego włosa, jego „cebulkę”, umożliwia wprowadzenie go głęboko pod skórę. Doświadczony lekarz musi wiedzieć przede wszystkim, jaka głębokość jest odpowiednia, szczególnie u osób nieposiadających grubej skóry. Sztuczny włos wyposażony jest w swoisty węzeł zaciągany przez igłę. Implantów nie umieszcza się pod kątem prostym, a odległość między nimi wynosi od jednego do dwóch milimetrów, co pozwala uzyskać naturalny efekt.

Dbanie o sztuczne włosy, wskazania po zabiegu implantacji

Po implantacji włosów możemy się nimi cieszyć nawet dziesięć lat. Oczywiście przy założeniu, że będziemy je odpowiednio pielęgnować. Zalecenia po zabiegu przekazuje lekarz trycholog. Głowę możemy umyć dopiero po mniej więcej trzech dniach od zabiegu, stosując przy tym łagodny szampon. Raz w miesiącu powinniśmy stosować szampon zawierający ketokonazol, działający przeciwgrzybiczo. Konieczne jest także używanie szamponu z domieszką kwasu salicylowego, co zmniejszy wydzielanie łoju przez skórę głowy. Co miesiąc trzeba także manualnie oczyścić miejsce wszczepienia implantów. Najlepiej nadaje się do tego miękka szczotka do zębów. Wykonując koliste, delikatne ruchy pozbywamy się łoju nagromadzonego wokół sztucznych włosów. Po ich umyciu koniecznie musimy zastosować płynny antybiotyk.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz