Artykuł sponsorowany

Nie słyszysz, co mówią do Ciebie najbliżsi? Czas na aparat słuchowy

Nie słyszysz, co mówią do Ciebie najbliżsi? Czas na aparat słuchowy

U wielu osób wraz z wiekiem przychodzą problemy ze słyszeniem. Telewizor trzeba włączać coraz głośniej, rozmowy telefoniczne stają cię coraz trudniejsze, a spotkania z najbliższymi wprowadzają nas w zakłopotanie – no bo jak można po raz kolejny prosić wnuczkę, by powtórzyła, co się działo w szkole, bo poprzednio nie zrozumieliśmy co mówi? Na szczęście z wszystkimi tymi problemami można sobie poradzić – wystarczy dobrze dobrany aparat słuchowy.

Nie trać dźwięków!

Problem niedosłuchu dotyka coraz więcej ludzi. To naprawdę bardzo przykre schorzenie – żeby się o tym przekonać, wystarczy wyobrazić sobie, że z naszego świata nagle znikają dźwięki. Czajnik nie daje już znać, gwiżdżąc, że woda na herbatę jest gotowa. Ulubiona audycja radiowa przestaje być dla nas dostępna, a pierwszych słów naszych maleńkich wnucząt po prostu nie możemy dosłyszeć. Brzmi strasznie, prawda? Na szczęście jest na to sposób. Zwykle do leczenia niedosłuchu wystarczy aparat słuchowy – niestety, nosi go tylko co piąta osoba zmagająca się z tym problemem. Według badań, 80% niedosłyszących Polaków nie używa aparatu słuchowego. Tymczasem to niewielkie urządzenie, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrane i dostrojone, pozwala pozbyć się problemów wynikających z niedosłyszenia w codziennym życiu.

Dobrze dostrojony

Zadaniem aparatu słuchowego jest nie tylko poprawianie słyszenia. Ma on być także narzędziem rehabilitacji, poprawiającym nasz słuch. Oczywiście dobraniem aparatu i właściwym jego dostrojeniem powinien zająć się laryngolog – specjalistów w tej dziedzinie znajdziemy w gabinecie Lar-Med. NZOZ w Żywcu. Bardzo ważne jest, żeby lekarz wiedział, w jakich momentach niedosłuch sprawia pacjentowi najwięcej kłopotu. Aparat, który jest odpowiednio dostrojony, pozwala nam na słyszenie bardzo zbliżone do naturalnego – dźwięki nie są ani zbyt ostre, ani zbyt głośne. Dzięki temu z urządzenia można korzystać komfortowo. Aparat powinien eliminować zakłócenia i poprawiać słyszalność tych dźwięków, z którymi pacjent ma największy problem.

Trzeba się przyzwyczaić

Aparat słuchowy na samym początku może u nas wywoływać pewien dyskomfort – to trochę tak jak z okularami, czy aparatem ortodontycznym – nasze ciało musi się po prostu do niego przyzwyczaić. Nie należy jednak się zniechęcać – jeśli aparat będzie nam sprawiać kłopot, powinniśmy udać się do laryngologa, żeby go dostroił – nie zawsze uda się to zrobić przy pierwszej wizycie. Jedno jest pewne – dobrze dopasowany aparat da nam poczucie niezwykłego komfortu i pozwoli znów słyszeć wszystkie dźwięki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz