Artykuł sponsorowany

Leczenie chorób i zaburzeń psychicznych

Leczenie chorób i zaburzeń psychicznych

Społeczeństwa krajów zaawansowanych są bardzo świadome tego, iż należy w odpowiedni sposób dbać o zdrowie psychiczne. Coraz częściej pojawiające się choroby i zaburzenia psychiczne wymagają leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Dzisiaj wizyta w gabinetach psychiatrycznych, nie jest żadnym powodem do wstydu – wręcz przeciwnie, pokazuje że ludzie nie bagatelizują również tego aspektu zdrowotnego.

Prywatne gabinety psychiatryczne

Gabinety psychiatryczne działają również w ramach tak zwanych gabinetów psychoterapeutycznych. Bardzo często oferują one diagnozowanie oraz leczenie różnego rodzaju chorób psychicznych, a także zapobieganie ich wystąpieniu. W gabinetach psychiatrycznych można leczyć zaburzenia lękowe, depresję oraz uzależnienia, które minimalizowane są poprzez skuteczną i efektywną psychoterapię. Warto wiedzieć, że leczenie w publicznych ośrodkach psychiatrycznych wiąże się z długim okresem oczekiwania i mniejszym nakładem czasowym, jaki lekarz może poświęcić danemu pacjentowi. Jest to jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na usługi medyczne prywatnych gabinetów. Ważne jest jednak to, aby wybierać te, w których uzyskamy pomoc od specjalisty z wieloletnim stażem pracy w szpitalach psychiatrycznych, czy też poradniach psychoterapeutycznych. Takim zaletami wyróżnia się gabinet psychiatryczny Danuty Champlewskiej-Jędrzejewskiej, która związana jest również z Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień Wikamed.

Depresja – rosnące statystyki

Depresja jest bardzo poważnym zaburzeniem psychicznym, które często jest bagatelizowane przez chorego lub jego rodzinę. Na całym świecie na depresję choruje ponad 350 milionów ludzi, a w Polsce jest to aż 1,5 miliona osób, głównie w przedziale wiekowych 20-40 lat. Warto wiedzieć, że choroba ta częściej dotyka kobiet – wyróżnia się również tak zwaną depresję poporodową. Objawami depresji są między innymi brak źródeł satysfakcji, apatia, łatwość wpadania w złość i irytację, obojętność, wycofanie się z życia towarzyskiego, anhedonia (utrata odczuwania przyjemności), a także stałe poczucie winy. Nie każdy wie, że ciężkie stadium depresyjne może doprowadzić zarówno do poważnych powikłań zdrowotnych związanych między innymi z sercem, jak i skutkuje dodatkowymi konsekwencjami dla zdrowia psychicznego, są to np. uzależnienia oraz stany lękowe. Najpoważniejsze przypadki mogą kończyć się na myślach samobójczych.

Leczenie depresji

W przypadku stwierdzenia depresji bardzo ważne jest podjęcie szybkich kroków – depresja bowiem wpływa nie tylko na chorą jednostkę, ale i jej rodzinę (np. w kwestii ekonomicznej – brak chęci do pracy). Skuteczne leczenie depresji, uzależnień i stanów lękowych powinno odbywać się pod okiem psychiatry. To on wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne, a także psychoterapię. Warto wiedzieć, że jest ona również skierowana do rodziny chorego – dowiedzą się oni jak pomóc bliskiej osobie w walce z chorobą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz