Artykuł sponsorowany

Kiedy należy zabrać dziecko do ortodonty?

Kiedy należy zabrać dziecko do ortodonty?

W obecnych czasach wygląd ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza szeroki uśmiech ma siłę zjednywania ludzi i sprawia, że jesteśmy odbierani jako osoby pozytywnie nastawione do życia i pewne siebie. Jednak tylko właściciele zdrowych, białych i równych zębów, chętnie prezentują swój uśmiech światu. Dlatego, jeżeli zauważymy, że zęby naszej pociechy są dalekie od ideału, warto zapisać dziecko na wizytę kontrolną do ortodonty.

Jak wygląda ortodontyczne leczenie zgryzu dziecka i kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta? Jakie objawy powinny skłonić rodziców do przyprowadzenia malucha do specjalisty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Symptomy, które powinny zaniepokoić rodziców

Jeżeli zauważymy, że dziecko stale oddycha przez usta, ma wadę wymowy i często zgrzyta zębami to znak, że należy zapisać się na wizytę lekarską. Zaniepokoić powinny nas także szkodliwe nawyki takie jak ssanie kciuka oraz częste obgryzanie paznokci, ołówków lub długopisów, a także nieprawidłowe ustawienie zębów – nadmierne ich stłoczenie lub szerokie szpary między nimi. Warto odwiedzić ortodontę również, gdy dziecko ma nadmiernie wysuniętą lub cofnięta brodę oraz trudności w zamykaniu ust i przeżuwaniu pokarmu.  Jeżeli dostrzeżemy jakiekolwiek nieprawidłowości, warto zapisać się na konsultację lekarską. Najlepiej wybrać miejsce, które cieszy się renomą i zaufaniem pacjentów jak OrtoDentis w Brzegu, w województwie opolskim.

Leczenie ortodontyczne dzieci

Niektóre wady zgryzu, warto leczyć już u małych dzieci w wieku od 5 do 10 lat, ponieważ dzięki temu nie dojdzie do nasilenia nieprawidłowości w przyszłości. Natomiast pod koniec wymiany zębów, czyli. między 11 a 12 rokiem życia, każde dziecko powinno choć raz zostać skontrolowane przez zaufanego ortodontę. Wykrycie jakichkolwiek wad w tym okresie daje większe szanse na skuteczną poprawę zgryzu bez konieczności usuwania zębów.

Jeżeli zależy Ci na stanie uzębienia Twojej pociechy, regularnie przyglądaj się dziecku i gdy tylko dostrzeżesz jakiekolwiek niepokojące symptomy, zabierz latorośl do sprawdzonego gabinetu lekarskiego. Doświadczony lekarz ortodonta z łatwością rozpozna, czy młody człowiek ma wadę zgryzu i w razie konieczności zastosuje skuteczne leczenie, które poprawi uśmiech Twojego dziecka. Pamiętaj, że szybka reakcja jest w tej sytuacji na wagę złota – choć obecnie ortodoncja efektywnie niweluje także wady zgryzu u osób dorosłych, to jednak najlepsze rezultaty gwarantuje rozpoczęcie leczenia w młodym wieku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz