Artykuł sponsorowany

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Panuje powszechne przekonanie, ze wszelkie problemy o podłożu kardiologicznym dotyczą tylko ludzi w podeszłym wieku. Niestety współczesny styl życia nie pomaga sercu prawidłowo funkcjonować. Obecnie jesteśmy coraz bardziej zajęci, a intensywna, stresująca praca nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Które czynniki narażają nas na problemy zdrowotne i jakie symptomy powinny nas zaniepokoić?

Zajęci gonitwą codziennego życia często ignorujemy nieznanego pochodzenia ból lub dyskomfort, a wizytę u lekarza odkładamy na wieczne jutro. Niestety, takie zachowanie może negatywnie odbić się na naszym organizmie.

Dbaj o serce!

Nie tylko osoby starsze powinny regularnie sprawdzać stan swojego serca. Na choroby o podłożu kardiologicznym narażeni są ludzie, którzy palą papierosy i codziennie zmagają się z silnym stresem. Ponadto w grupie ryzyka znajdują się także osoby z nadwagą, które prowadzą niehigieniczny tryb życia, mają złe nawyki żywieniowe i unikają aktywności fizycznej. Jeżeli czujesz, że mowa o Tobie – regularnie odwiedzaj sprawdzony gabinet kardiologiczny!

Symptomy, które powinny wzbudzić Twój niepokój

Jeżeli ostatnio towarzyszą Ci duszności, czujesz, że jesteś osłabiony, a Twoja kondycja fizyczna uległa pogorszeniu to znak, że warto udać się na konsultację lekarską. Wszelkiego rodzaju bóle w klatce piersiowej, obrzęki kończyn dolnych lub omdlenia także mogą wskazywać na problemy kardiologiczne. Pamiętaj, że trafna diagnoza i leczenie nie tylko powstrzyma uciążliwe objawy i poprawi Twoje samopoczucie, ale może także uratować Ci życie, ponieważ nieleczone choroby krążenia często prowadzą nawet do zawału serca. Dlatego dbaj o swoje zdrowie! Odwiedź zaufanego specjalistę, który cieszy się uznaniem pacjentów, takiego jak Witold Armada. Gabinet Kardiologiczny w Chojnicach, w województwie pomorskim.

Badania lekarskie

W profesjonalnym gabinecie lekarz przeprowadzi wywiad, a następnie zleci wykonanie badań, dzięki którym będzie mógł ocenić stan zdrowia pacjenta. Żeby postawić diagnozę, najczęściej przeprowadza się USG serca, EKG spoczynkowe oraz wysiłkowe, 24-godzinne monitorowanie pracy serca metodą Hotlera lub USG dopplerowskie.  

Pamiętaj, zdrowie masz tylko jedno! Warto dbać o swój organizm, aby jak najdłużej cieszyć się sprawnie funkcjonującym sercem i układem krążenia. Dlatego jeżeli znajdujesz się w grupie ryzyka lub odczuwasz niepokojące symptomy, znajdź profesjonalny gabinet kardiologiczny w swojej okolicy i koniecznie umów się na wizytę, bo w takiej sytuacji nie warto zwlekać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz