Artykuł sponsorowany

Jakie są naturalne metody leczenia niepłodności?

Jakie są naturalne metody leczenia niepłodności?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par. Mówimy o niej, kiedy przez co najmniej rok, mimo regularnego współżycia i niestosowania antykoncepcji, parze nie udaje się począć dziecka. W pierwszej kolejności warto skorzystać z naturalnych metod leczenia niepłodności, gdyż stosowane w prawidłowy sposób pomagają w wyeliminowaniu przyczyny braku poczęcia dziecka. Jakie to metody?

Odpowiednia dieta i zioła na poprawę płodności, odpoczynek

W trakcie starań o dziecko przyszli rodzice powinni zwrócić baczną uwagę na to, co jedzą. W razie problemów z poczęciem dziecka warto dokładnie przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i wyeliminować te, które mogą stanowić przeszkodę w zajściu w ciążę. Przyszła mama musi także zadbać, by codziennie dostarczać do swojego organizmu witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Warto jest dodać do swojego menu produkty bogate w białko (np. fasolę, groszek, soję, orzechy i mleko), nienasycone kwasy tłuszczowe (znajdziemy je w rybach morskich, orzechach, mango, awokado, oliwie z oliwek itp.). W przypadku problemów z poczęciem dziecka warto także suplementować magnez, witaminę B6 oraz kwas foliowy, które pozytywnie wpływają na pracę kobiecych narządów rozrodczych i rozwój płodu. Także przyszły tata powinien zadbać o swoją dietę i spożywać produkty bogate w cynk (w tym pestki dyni, jajka, ryby, mięsa oraz sery), witaminę C i E. Pomocne w staraniach o dziecko będą także zioła, takie jak: wiesiołek, niepokalanek mnisi oraz dzięgiel.

Bardzo pomocny w takiej terapii będzie też ustabilizowanie nerwów i odpoczynek. Dobrym miejscem na coś takiego są różnego rodzaju ośrodki uzdrowiskowe i sanatoria – w wielu z nich można zresztą wykonać dodatkowe, specjalistyczne terapie na podstawie skierowania lekarskiego. Jednym z takich sanatoriów jest np. Uzdrowisko Połczyn.

Metoda monitorowania cyklu miesiączkowego

Metoda ta pozwala na lepsze poznanie swojego cyklu oraz zlokalizowanie przyczyny, przez którą kobieta nie może począć dziecka. Prawidłowy cykl miesiączkowy kobiety trwa średnio od 21 do 38 dni. Jego długość jest sprawą indywidualną i może być różna u różnych kobiet. Bardzo ważne jest ustalenie dnia, w którym przypada owulacja, gdyż jest to czas, w którym istnieje szczególnie duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. W celu jego ustalenia warto zwrócić się do ginekologa, który jest w stanie ustalić za pomocą badania USG dzień uwolnienia się komórki jajowej. Wykonanie badania USG jest wymagane około 3-4 razy w ciągu jednego cyklu i pozwala także na zbadanie, czy wszystko w organizmie kobiety przebiega we właściwy sposób. W razie wykrycia nieprawidłowości, np. tego, że pęcherzyk Graafa nie uwalnia dojrzałej komórki jajowej, lekarz ma możliwość zaplanowania terapii, która wyeliminuje ten problem. W celu ustalenia dnia owulacji można także wykonywać jednorazowe testy owulacyjne, które można kupić w aptece.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz