Artykuł sponsorowany

Ochrona przed szkodnikami i monitorowanie

Ochrona przed szkodnikami i monitorowanie

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja – te słowa zawsze budzą w nas obawy, kojarząc się nieprzyjemnie z niezbyt czystymi pomieszczeniami oraz z zaniedbanym środowiskiem. W rzeczywistości często są to czynności profilaktyczne, niezbędne na przykład w przetwórniach spożywczych i gastronomii.

Owady i gryzonie w środowisku miejskim

Niewielkie gryzonie i owady są naturalną częścią przyrody i stanowią równie ważne ogniwo ekosystemów, jak inne żywe organizmy. Całkowite wyeliminowanie ich z naszego otoczenia miałoby katastrofalne skutki dla środowiska i prawdopodobnie doprowadziłoby do jego ogromnych zmian. Niestety rozwijające się miasta, w których nie tylko produkujemy i wykorzystujemy żywność, ale też wiele tej żywności wyrzucamy, stanowią idealne miejsce do rozwoju niektórych grup organizmów, prowadząc do sytuacji, która jest dla nas niekomfortowa, a w skrajnych przypadkach nawet zagrażająca zdrowiu czy życiu. Do rozrostu populacji karaluchów, szczurów i innych szkodników przyczyniamy się sami, oferując im stół, którym nie mogą pogardzić, dlatego też w sytuacjach, kiedy szczególnie wymagana jest wysoka higiena, do pracy zatrudniani są specjaliści od dezynfekcji i deratyzacji. Szczególnie potrzebne jest to tam, gdzie przetwarza się produkty spożywcze, a zagrożenie insektami jest wyjątkowo duże.

Zapobieganie przede wszystkim

Podobnie jak w medycynie, tak i w dziedzinie walki ze szkodnikami najskuteczniejszą metodą jest profilaktyka. Skuteczność takiego działania zależy przede wszystkim od wiedzy zajmujących się tym osób, które znają zwyczaje szkodników i potrafią im skutecznie przeszkodzić w ekspansji. Specjaliści z firmy Tedan.pl. nie tylko potrafią zastosować skuteczne metody, ale również prowadzą szkolenia pracowników firm, wdrażając ich do takiej pracy. Do typowych technik stosowanych w ochronie przed szkodnikami zalicza się montaż siatek przeciw owadom i gryzoniom, detektorów na owady biegające, lamp owadobójczych, karmników deratyzacyjnych, pułapek żywołownych i feromonowych, zabezpieczeń przed ptakami. Stosowane powszechnie metody mają na celu zarówno wyłapywanie już zagnieżdżonych szkodników, jak i monitoring, pozwalający na szybkie reagowanie, gdy dochodzi do zagrożenia takim zagnieżdżeniem.

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja i…


Kiedy monitorowanie zakładu, magazynu czy dużego gospodarstwa nie przynosi wystarczających efektów, a insekty rozwijają się do tego stopnia, że stanowią problem w funkcjonowaniu i zagrożenie dla bezpieczeństwa produkcji, uruchamiane są procedury mające na celu usunięcie szkodników. Deratyzacja, czyli odszczurzanie oraz dezynsekcja, czyli eksterminacja owadów sprowadzają się do wykonania specjalnych zabiegów mających na celu ich wytrucie. Usuwanie dotyczy nie tylko znanych powszechnie karaluchów i pluskiew, ale też prusaków, wszy, pcheł, rybików, mrówek, pająków, much i inne szkodliwych owadów. Z kolei w ramach deratyzacji firmy oferują zarówno tępienie gryzoni w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, piwnicach, w kanalizacji oraz na terenach otwartych za pomocą środków chemicznych, jak i ochronę oraz wskazywanie zagrożeń. W przypadku dezynfekcji likwidowane są niewidoczne gołym okiem drobnoustroje, a w procesie deakaryzacji niszczone są roztocza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz