Artykuł sponsorowany

Tajemnice mezoterapii igłowej

Tajemnice mezoterapii igłowej

Pojęcie mezoterapii igłowej przewija się w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych i centrów medycyny estetycznej, jednak niewiele osób wie, na czym taki zabieg polega i jakie ma przynosić efekty. To jedna z nowoczesnych metod stosowanych w celu przywrócenia jędrności i młodego wyglądu skórze.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Dzisiejsze możliwości kosmetologii i medycyny estetycznej opierają się nie tylko na rozwoju technologicznym i wynalezieniu aparatury, która potrafi zdziałać cuda. To również wynik coraz lepiej poznawanych mechanizmów starzenia oraz fizjologii skóry, pozwalający na zatrzymanie, a niekiedy nawet odwrócenie niekorzystnych zmian. Do zabiegów z tej kategorii zalicza się właśnie mezoterapia igłowa, której podstawowym zadaniem jest bezpośrednie dostarczenie skórze składników niezbędnych do utrzymania jędrności i zdrowego wyglądu. Proces ten polega na wtłaczaniu pod powierzchnię skóry substancji o właściwościach nawilżających i odżywczych.

Zabieg mezoterapii przyjmuje zarówno postać igłową, jak i bezigłową, z tym że ta pierwsza metoda jest efektywniejsza, ale mniej komfortowa. Proces podawania preparatu odbywa się metodą nakłuwania i wtłaczania przez mikroskopijne otworki środka pod powierzchnię skóry. W praktyce stosowana jest do tego celu specjalna aparatura z pistoletem z automatycznym trybem pracy, tzw. roller, czyli dysk z mikroigłami na rolce, albo tradycyjna igła i strzykawka. Urządzenia do mezoterapii igłowej skonstruowane są w taki sposób, że preparat podawany jest równomiernie na całej powierzchni skóry. Preparat wstrzykiwany jest pod powierzchnię skóry na głębokość około 0,5-4 mm.

Wskazania, przeciwwskazania i oczekiwane efekty

Jak większość zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, tak i mezoterapia nie może być wykonywana u każdej osoby. Do podstawowych przeciwwskazań w tym zakresie należą alergie, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca, stany zapalne skóry, nowotwory oraz stosowanie leków przeciw krzepliwości krwi. Sytuacje, w których mezoterapia jest zalecana, to przede wszystkim oznaki starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu, zwiotczenie skóry, rozstępy, cellulit, szara, zmęczona, odwodniona skóra czy też profilaktyka przeciwstarzeniowa. Zabieg stosuje się nie tylko w obrębie twarzy i szyi, ale również w innych partiach ciała.

Zabieg mezoterapii wykonywany w klinice medycyny estetycznej Esteticomfort zapewnia wiele korzyści zarówno dla zdrowia skóry, jak i dla jej estetycznego wyglądu. Typowe efekty to stopniowa poprawa wyglądu i kondycji skóry, dostrzegalna już po jednym zabiegu, uniwersalność, bowiem mezoterapię można wykonywać na każdej cerze, wszechstronne działanie uwarunkowane składem preparatu, niewielkie ryzyko alergii, brak trwałych uszkodzeń skóry, krótki czas gojenia i przede wszystkim wysoka skuteczność zabiegów. Podstawowym atutem mezoterapii jest znacznie większa skuteczność przyswajania składników odżywczych, witamin i substancji nawilżających, nieporównywalna z tym, co można osiągnąć systematycznie stosując kremy na powierzchnię skóry.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz