Artykuł sponsorowany

Na czym polega masaż chiński Jang Czi?

Na czym polega masaż chiński Jang Czi?

Masaż chiński Jang Czi ma leczniczą naturę – przeznaczony jest dla osób, które chcą wspomóc leczenie chorób, wśród których warto wymienić między innymi stwardnienie rozsiane, depresję nawracającą czy chorobę Parkinsona. Masaż Jang Czi może pomóc także osobom po udarze czy wylewie krwi do mózgu. Sam masaż nie polega wyłącznie na akupresurze, ale obejmuje także dodatkowe elementy, które stosowane są w zależności od potrzeb.

Wpływ masażu Jang Czi na kondycję psychofizyczną człowieka

Wśród towarzyszących masażowi chińskiemu Jang Czi elementów znajdziemy między innymi muzykoterapię czy hirudoterapię – leczenie pijawkami. Ma ona za zadnie zlikwidowanie odczynu zapalnego i poprawienie tym samym ogólnej kondycji psychicznej i fizycznej organizmu. Cała terapia wpływa korzystnie na organizm człowieka, stymulując go do wyzwolenia sił obronnych. Skutecznie likwiduje wszelkie napięcie i bolesność mięśni, zwiększa ruchomość stawów i polepsza krążenie oraz ułatwia oddychanie. Wpływa to na przykład na objawy stwardnienia rozsianego, znacznie wydłużając okres występowania tak zwanych rzutów oraz ograniczając ich liczbę. Pomaga także w występującym w chorobie Parkinsona przodopochyleniu tułowia.

Masaż chiński Jang Czi a leczenie farmakologiczne

Warto wiedzieć, że masaż Jang Czi – wykonywany na przykład w gabinecie masażu Danvit Danuta Pertkiewicz – nie stanowi w żadnym wypadku zamiennika dla leczenia farmakologicznego. I chociaż może spowodować nagłą poprawę zdrowia, nie należy odstawiać leków bez konsultacji z lekarzem. Masaż chiński Jang Czi ma rolę przede wszystkim wspomagającą i tak należy go traktować. Oczywiście nie znaczy to, że jego skuteczność jest niska – zdecydowana większość pacjentów czuje się po nim znacznie lepiej. Bardzo częstym efektem masażu jest spowolnienie rozwoju choroby lub całkowite jej zatrzymanie, co umożliwia powrót do normalnego życia, wykonywania codziennych obowiązków czy nawet wznowienia pracy zawodowej.

Rola muzykoterapii w masażu chińskim Jang Czi

Misy dźwiękowe, zwane także misami tybetańskimi, wydają z siebie charakterystyczne dźwięki. Dobrze obeznany z ich działaniem masażysta może wytworzyć dzięki nim swoistą muzykę, która łagodzi zaburzenia emocjonalne, depresyjne czy nerwicowe. Może ona pomóc także w rehabilitacji zaburzeń poznawczych czy czuciowych. Ma ponadto potężne działanie relaksujące oraz uspokajające, korzystnie wpływa na psychikę każdej osoby poddającej się zabiegowi masażu Jang Czi. Dzięki dźwiękom mis można poczuć większą motywację do działania czy umocnić wiarę w siebie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz