Artykuł sponsorowany

Lecznicze rozluźnianie mięśni. Masaż klasyczny i kaukaski

Lecznicze rozluźnianie mięśni. Masaż klasyczny i kaukaski

Nic tak nie pomaga na stres i lepsze samopoczucie, a także na przywracanie pełnej sprawności po urazach i kontuzjach jak masaże. Typów masaży jest wiele, ale każdy z nich ma na celu doprowadzenie do rozluźnienia mięśni i wyzwolenia w organizmie endorfiny – hormonów wywołujących dobre samopoczucie oraz zadowolenie. Warto pamiętać, że masaże dedykowane są nie tylko osobom, które obciążają fizycznie swój organizm – również osoby pracujące intelektualnie mogą odzyskać relaks i nową energię do działania.

Masaż kaukaski

Jednym z typów masaży, z którego coraz częściej korzystają osoby zestresowane lub z różnymi dolegliwościami i schorzeniami jest masaż kaukaski. Oparty jest on na technikach i metodach opracowanych na Dalekim Wschodzie. Masaż polega na odpowiednio intensywnym ucisku czterdziestu dziewięciu punktów na ciele człowieka, co powoduje wyzwolenie energii ciała fizycznego. W przypadku masażu kaukaskiego wykorzystuje się wiele różnego rodzaju zabiegów: refleksologię stóp, akupunkturę, czy akupresurę, a także terapię manualną kręgosłupa. Warto wiedzieć, że masaż kaukaski świetnie wpływa na rozluźnienie mięśni, a także na inne dolegliwości. Wprowadzenie w stan relaksu oraz pobudzenie układu nerwowego, pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Masaż kaukaski może pomóc w przypadku dolegliwości pokarmowych i mięśniowych, a także pomaga przywrócić prawidłowy przepływ krwi w układzie krwionośnym. Można go wykonywać również w przypadku dzieci i osób starszych, w gabinetach masażu takich jak Masaż Kaukaski Anna Naumova. To właśnie takie miejsca cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami pacjentów.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny można uznać za leczniczy i jest on bardzo często wykorzystywany przy różnego typu rehabilitacjach np. u dzieci ze skrzywieniem kręgosłupa, przed wykonywaniem ćwiczeń rehabilitacyjnych. Masaż klasyczny polega na kilku technikach: rozcieraniu ciała, wyciskaniu, ugniataniu, oklepywaniu, roztrząsaniu, wałkowaniu czy wibrowaniu. Ważne jest to, aby udać się na taki masaż do dobrego masażysty/masażystki – masaż  spełnia zadanie masażu leczniczego, dlatego ważna jest medyczna wiedza i indywidualne podejście do pacjenta/klienta. Profesjonalny masażysta wie również, w jaki sposób doprowadzić do aktywizowania mięśni gładkich tak, aby rozluźnić, a zarazem pobudzić ciało. Jeśli chodzi o zalety masażu klasycznego, należy wymienić przede wszystkim usprawnienie ruchomości stawów i mięśni – stają się one bardziej ukrwione, a co za tym idzie bardziej elastyczne. Wielu psychologów poleca również masaż klasyczny, jako uzupełnienie terapii związanych z naszą psychiką. Masaż klasyczny powoduje wydzielenie serotoniny, która pozwala odzyskać dobry nastrój.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz