Artykuł sponsorowany

Cechy smacznego kebabu

Cechy smacznego kebabu

Przepyszne kebaby, choć z bliskowschodnim rodowodem, zadomowiły się w Polsce na dobre. Są bardzo popularne, a dzięki swym unikatowym składnikom zadowalają kubki smakowe wszystkich wielbicieli jedzenia typu fast food. Nie dziwota więc, że lokali gastronomicznych serwujących ten specjał jest coraz więcej. Mimo swej teoretycznej prostoty, kebaby różnią się między sobą i jeśli w danym lokalu serwowany jest naprawdę smaczny, szybko znajdzie stałych klientów.

Mięso do kebabu – rodzaje

Najczęściej spotykane mięso do kebabu to wołowe oraz drobiowe. To ostatnie może składać się np. z całego kurczaka, ale też filetów i udźców. Zdarza się jednak, że hurtownie gastronomiczne oferują prawdziwe perełki. Jedną z nich jest Kaptan Food. W jej ofercie znajdujemy też wysokiej jakości baraninę, a także mięso wołowo‐baranie. Jest to szczególnie istotne, że oryginalne, bliskowschodnie kebaby opierają się właśnie na baraninie. Różnica jest diametralna – baranina ma inną teksturę, smakuje i wygląda inaczej. Kupując kebab z mięsem baranim doznajemy iście egzotycznych sensacji kulinarnych.

Dodatki do kebabu: pieczywo, przyprawy i sosy

Dobrze znana koneserom kebabów pita popularna jest przede wszystkim w krajach Bliskiego Wschodu i Maghrebu. Pita ma formę okrągłych, pszennych i płaskich placków, najczęściej spożywana jest z pikantnymi sosami. Jej naturalna skłonność do pęcznienia tworzy w jej wnętrzu kieszonkę idealną na farsz. Składniki nie są niezwykłe: mąka, woda i drożdże. I chociaż tzw. chleb turecki stosowany najczęściej do tworzenia kebabów nieco różni się od pity, używanie tej nazwy na określenie także jego nie jest błędem. Zaopatrzenie lokali gastronomicznych serwujących kebaby w mięso oraz pieczywo to podstawa. Czymże jednak byłoby takie miejsce bez sosów? Ketchup i majonez to podstawowe z nich, ale przydatny jest także ostry sos sambal – gęstszy od meksykańskiej salsy.

Surówki i warzywa spotykane w kebabach

Podstawa warzywna w kebabie to zazwyczaj kapusta pekińska. Często spotykane są także pomidory, ogórki konserwowe, papryka, a także kukurydza. Mnogość wariantów serwowanych przez lokale gastronomiczne sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. I jakkolwiek trzonem są dobre mięso i pieczywo, tak potężna dawka witamin w warzywach również jest nieoceniona. Rozszerzając ofertę swojego lokalu możemy także zdecydować się na serwowanie frytek ziemniaczanych oraz składających się z bobu i ciecierzycy falafeli. Te ostatnie zyskują ostatnimi czasy szczególną popularność.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz