Artykuł sponsorowany

Co należy wiedzieć rozpoczynając współpracę z hurtownią rolno‐spożywczą?

Co należy wiedzieć rozpoczynając współpracę z hurtownią rolno‐spożywczą?

Hurtownie spożywcze stanowią grupę silnie wyspecjalizowanych placówek. Ich domeną jest przede wszystkim dostawa produktów żywnościowych. Większość z nich swoją ofertę kieruje do małych i średnich firm, ale znajdą się również ogromne hurtownie, zaopatrujące wielkie sieci sklepów w całej Polsce. Z drugiej strony mamy hurtownie preferujące indywidualnych klientów. Przed rozpoczęciem współpracy z jakąkolwiek z nich warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

Wielkie różnice w hurtowniach

Pierwszy kontakt z pracownikami hurtowni polega zwykle na określeniu preferencji. Dobrze jest więc spokojnie przemyśleć sprawę, spisując nasze oczekiwania na przykład co do zbiorczych zleceń. Ich częstotliwość oraz zawartość będą dla nas w takim przypadku kluczowe. Druga sprawa to dodatkowe działania, które mogą wykonywać hurtownie za dodatkową opłatą. Niektóre posiadają w swojej ofercie takie usługi jak pakowanie czy krojenie produktów. Wiele hurtowni specjalizuje się w szczególnego rodzaju artykułach spożywczych, które można niekiedy nazwać wręcz specjalistycznymi. Należą do nich na przykład kawa, herbata i przyprawy. Niektóre hurtownie zawężają swoje pole zainteresowań do mrożonek, produktów mleczarskich albo drobiu. Niezależnie od tego, co akurat jest nam potrzebne, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oferowanych produktów, ich świeżość oraz kraj pochodzenia. Następnym ważnym czynnikiem jest renoma danej hurtowni oraz obecność stałych klientów. Takich z pewnością ma na przykład Walmir Hurtownia rolno-spożywcza ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem dużej liczby firm zaopatrujących się wyłącznie u zatrudnionych w niej specjalistów.

Wybór perspektywiczny – hurtownia z przyszłością

Inną ważną i z pewnością wartą przemyślenia sprawą przy nawiązywaniu współpracy z hurtownią rolno‐spożywczą są tak zwane prognozy. Zakładamy, że nasz biznes będzie się rozwijał, a zatem musi rozwijać się także współpraca z dostawcami. Musimy więc upewnić się, że będą oni w stanie zaspokoić nasze potrzeby niezależnie od tego, jak mocno nasza firma się rozrośnie. Warto jest odwiedzić hurtownię osobiście, dowiedzieć się na temat obowiązujących w niej systemów czy procedur – jak te związane z utylizacją zepsutych produktów. Niestety, ale produkty spożywcze, jeśli nie zostaną sprzedane, po prostu się psują, co wymaga od hurtowni wykształcenia pewnych postaw i metodologii pozbywania się odpadków. To po niej możemy poznać prawdziwy profesjonalizm.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz