Artykuł sponsorowany

Wykorzystanie części gumowych w maszynach rolniczych

Wykorzystanie części gumowych w maszynach rolniczych

Elementy wykonane z gumy mają niezwykłe właściwości, które wykorzystywane są w różnych przemysłach, m.in. w budownictwie, drogownictwie, górnictwie oraz rolnictwie. W tym artykule przedstawiamy charakterystyczne cechy gumowych wyrobów oraz sposoby na ich wykorzystanie w maszynach rolniczych.

Najważniejsza właściwość gumowych elementów

Powszechne wykorzystanie gumy w produkcji niektórych elementów wynika np. z bardzo dobrych własności pochłaniania dźwięku, dzięki czemu guma może służyć jako warstwa dźwiękoizolacyjna np. w panelach i ścianach ekranów akustycznych. Dużo korzyści uzyskuje się dzięki łączeniu gumy z metalem i produkcji elementów gumowo-metalowych, które są wykorzystywane często w branży motoryzacyjnej np. jako poduszki mocowania silnika lub łożyska kolumn MacPhersona.

Gumowe elementy w motoryzacji

Zastosowanie elementów gumowych w pojazdach, również w maszynach rolniczych, zwiększa znacznie komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Tego typu produkty muszą spełniać wszystkie parametry techniczne, które są wymagane przez producenta pojazdu. Uszkodzenie gumy może spowodować zmianę geometrii ustawienia koła i doprowadzić do utraty kontroli kierowcy nad pojazdem, a w przypadku wypadku samochodu z zainstalowanymi zamiennikami o niesprawdzonych parametrach doprowadzić do odpowiedzialności karnej właściciela warsztatu, w którym zamontowano trefną część.     

Gumowe elementy wykorzystywane w maszynach rolniczych są wykonane z trudnościeralnego i odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Wśród nich są m.in.

  • części gumowe do kombajnu buraczanego,
  • samoczyszczące oponki do maszyn rolniczych zarówno do siewnika punktowego do buraków i kukurydzy, jak i pneumatycznego.

Gdzie można zaopatrzyć się w gumowe elementy do maszyn rolniczych?

Wymienione wyżej elementy, a także inne wyroby techniczne z gumy i silikonu, wyroby gumowo-metalowe oraz tkaniny powlekane można znaleźć w ofercie firmy PIONIER Jawor sp. z o.o., która już od 1991 roku produkuje takie elementy, jak: krawężniki i płyty z granulatu gumowego, przelotki gumowe, zderzaki gumowe oraz pomniejsze elementy wykorzystywane w górnictwie, budownictwie, drogownictwie, przemyśle spożywczym oraz rolnictwie. Każde z nich posiadają pożądane właściwości za sprawą wykorzystania w procesie produkcji różnego rodzaju kauczuku – NR, SBR, NBR, EPDM oraz FKM. Firma PIONIER Jawor sp. z o.o. może również poszczycić się certyfikatem zarządzania jakością nadanym przez Det Norske Wertas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz