Artykuł sponsorowany

Jak wytwarza się metalowe elementy stołów czy obudów do urządzeń?

Jak wytwarza się metalowe elementy stołów czy obudów do urządzeń?

Branża obróbki elementów metalowych bardzo prężnie się rozwija. Związane jest to z szerokim zastosowaniem metali w wielu urządzeniach i narzędziach codziennego użytku. Warto zauważyć również rozproszenie i rozdrobnienie tego rynku – oznacza to, że branża nie jest zmonopolizowana, a firm ze sobą konkurujących jest bardzo dużo. Nie każda jest jednak w stanie sprostać dużym zamówieniom nastawionych na szybką produkcję klientów.

Indywidualne podejście – obróbka metali

Bardzo ważne w branży obróbki metali jest indywidualne podejście do każdego klienta, zarówno tego składającego mniejsze zamówienia, jak i tego, który wymaga wyprodukowania setek identycznych detali. To właśnie takie firmy jak EPJ Janusz Podniesiński muszą dbać o prawidłową współpracę nawet z najbardziej wymagającymi podmiotami branży motoryzacyjnej, rolniczej, meblarskiej czy elektronicznej. Warto wiedzieć, że zamówienia detaliczne, a także hurtowe wytwarzane są według indywidualnego projektu klienta, bądź po odpowiednich konsultacjach ze specjalistami z firmy. Najnowsza technologia wytwarzania pozwala na szybką pracę, co w branży obróbki metali jest bardzo ważne. Klienci zwracają również uwagę na wypełnianie wszystkich norm oraz stosowanie takich zabezpieczeń, jak powłoki galwaniczne i lakiernicze.

Procesy produkcyjne w obróbce metali

Obróbka metali polega na takim procesie technologicznym, który ma na celu zmienienie właściwości fizycznych i chemicznych metali, a także uzyskanie odpowiedniej faktury czy kształtu. Do najbardziej popularnych metod produkcyjnych różnego rodzaju detali należy spawanie, tokarstwo, szlifowanie, zgrzewanie, cięcie w rurach, walcowanie blach, czy obróbka laserem. Dzięki temu można wytworzyć między innymi stelaże do stołów, czy obudowy do urządzeń elektronicznych. Najpopularniejszym procesem technologicznym wytwarzającym detale metalowe jest frezowanie.

Frezowanie – skrawanie

Frezowanie, czyli inaczej obróbka skrawaniem polega na oddzielaniu określonych w projekcie warstw metalu – wszystko dzięki ruchowi obrotowemu frezarki. Obrabiany materiał wykonuje ruch posuwowy, co powoduje „zdzieranie” kolejnych warstw wiór. Bardzo ważne jest to, że frezowanie jest procesem bardzo precyzyjnym, a większość maszyn jest sterowanych komputerowo (skrawanie CNC). Co do samej budowy ostrza frezarki, należy nadmienić, iż są one wieloostrzowe, co pozwala na bardzo szybkie nadanie przedmiotom określonego w zamówieniu kształtu. Proces frezowania można również podzielić ze względu na sposób poruszania się ostrza (współbieżne i przeciwbieżne), a także jego rozmieszczenia (frezowanie walcowe i kształtowe).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz