Artykuł sponsorowany

Jak działają przydomowe przepompownie ścieków?

Jak działają przydomowe przepompownie ścieków?

Przydomowe przepompownie ścieków wydają się dobrą alternatywą dla klasycznych rozwiązań z branży kanalizacyjnej. Kiedy nie możemy polegać na standardzie związanym z wykorzystaniem zbiornika grawitacyjnego, kanalizacja ciśnieniowa przychodzi nam z pomocą. Jej montaż dobrze jest powierzyć specjalistom – tylko to zagwarantuje długie i bezawaryjne działanie całego systemu.

Kiedy zdecydować się na kanalizację ciśnieniową?

Budowa domu w trudnych warunkach terenowych wymaga czasem bardzo specyficznych rozwiązań. Jeśli podłączenie do kanalizacji jest niemożliwe, a zbiornik grawitacyjny nie wchodzi w grę z powodu ukształtowania terenu, musimy zdecydować się na przepompownię ścieków. Opcja ta stanowi idealną alternatywę dla typowych realizacji instalacji kanalizacyjnych wszędzie tam, gdzie ich zastosowanie nie jest możliwe. Ciśnieniowy system kanalizacyjny przyda się także wówczas, gdy ścieki odprowadzamy z rozproszonej zabudowy. Tworzą go w takim wypadku przepompownie zlokalizowane na terenie poszczególnych posesji. Nieczystości trafiają do wspólnego kolektora ściekowego, który może je odprowadzać bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Scenariuszy zastosowania takiej kanalizacji jest więcej. Nie ma bowiem ograniczeń co do obiektów, które mogą korzystać z przepompowni – mogą pojawić się one zarówno przy osiedlach domków jednorodzinnych, indywidualnych działkach, gospodarstwach rolnych, zakładach przemysłowych, jak i lokalach gastronomicznych. Najważniejsze jest, by zadbać o profesjonalną realizację przedsięwzięcia. Korzystając z usług doświadczonego w branży wodno‐kanalizacyjnej przedsiębiorstwa, jakim jest firma JBK-System, możemy mieć pewność rzetelnego podejścia do zadania.

Zasada działania przydomowej oczyszczalnie ścieków

Gdy nieczystości spłyną do zbiornika przepompowni, w którym zamontowana jest pompa z armaturą, badany jest ich poziom. Odpowiednio skalibrowane czujniki wykonują tę pracę całkowicie automatycznie, a gdy ustalony poziom zostanie przekroczony, uruchamiają pompę. Wtłacza ona ścieki do rurociągu połączonego z zewnętrznym systemem kanalizacyjnym. Ścieki usuwane są ze zbiornika przepompowni, a pompa wyłącza się, gdy ich poziom osiągnie ustalone minimum. Najczęściej instalowana jest jedna pompa, ale spotkać można także rozwiązania w systemie 1+1. W takim wypadku jedna pompa zapewnia ciągłość pracy, a druga stanowi jej zastępstwo na wypadek awarii. Czasem pompy załączane są naprzemiennie, co zmniejsza ich zużycie. Większość przydomowych przepompowni radzi sobie doskonale bez jakiejkolwiek obsługi. Należy je tylko co kilka lat serwisować.

Opracowanie:
Gdynia, Hryniewickiego 10
tel. 58 627 63 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz