Artykuł sponsorowany

F.H.U. Hutnik: Jak działają skupy metali i jakie surowce przyjmują?

F.H.U. Hutnik: Jak działają skupy metali i jakie surowce przyjmują?

Skup i sprzedaż surowców wtórnych to istotna dla środowiska branża, dzięki której możemy pozbywać się niechcianych rzeczy i przyczynić się do ich ponownego wdrożenia do obiegu. Co konkretnie przyjmują skupy złomu? Jakie niepotrzebne sprzęty i komponenty z naszego otoczenia możemy oddać w ręce specjalistów od recyklingu? Odpowiedzi udziela specjalista z F.H.U. Hutnik.

Przydatny złom

Przedmioty i materiały, które dla nas mogą mieć niską wartość oraz wydawać się bezużyteczne, nierzadko wykorzystywane są ponownie w procesie recyklingu. Rozmaite elementy konstrukcyjne czy chociażby zużyte felgi samochodowe, które nie nadają się do naprawy, należą do tzw. złomu stalowego. W zależności od poszczególnych parametrów, do których należy dopuszczalne zanieczyszczenie, kształt, masa, ogólne wymiary oraz skład chemiczny, dzieli się go na klasy. W ten sposób łatwiej wykorzystać poszczególne typy złomu stalowego w recyklingu.

Więcej informacji o klasyfikacji złomu przekazuje pracownik F.H.U. Hutnik:

Stop żelaza z węglem i kilkoma innymi składnikami to z kolei produkty klasyfikowane jako złom żeliwny. Jest on również pożądany na skupach i wykorzystywany w powtórnym użyciu po odpowiedniej obróbce. Komponenty oparte o żeliwo znajdują swoje zastosowanie głównie w przemyśle motoryzacyjnym, ale występują też w wielu polskich mieszkaniach – charakterystyczne kaloryfery, piece żeliwne czy nawet patelnie i garnki z powodzeniem mogą także być poddane recyklingowi.

Warto pamiętać, że można cena za dany złom jest uzależniona od jego klasy i wagi.

Motoryzacja źródłem materiałów wtórnych

W zużytych podzespołach montowanych w pojazdach, oprócz wymienionego wcześniej złomu żeliwnego, występuje o wiele więcej elementów, które można sprzedać na skupie. Recykling katalizatorów jest niezbędny do uzyskania m.in. platyny i rodu. Dlatego przy wymianie tego komponentu nie wyrzucajmy go na śmietnik, udajmy się lepiej z nim na skup złomu. Sprzedać można także kompletne silniki. Jeśli więc naprawa jest na tyle kosztowna, że przestaje się opłacać, to wydatki można zredukować właśnie poprzez sprzedaż uszkodzonej jednostki. Skup złomu przyjmuje też rozruszniki i alternatory. Te dwa podzespoły, odpowiedzialne za sprawne uruchamianie pojazdu, również mogą być z powodzeniem poddawane recyklingowi. Dzięki temu ich uszkodzenia niekoniecznie muszą oznaczać ostateczną utylizację.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele produktów czy materiałów z naszego otoczenia, które uznaliśmy za śmieci, można z powodzeniem sprzedać na skupie złomu. Warto się czasem rozejrzeć wokół siebie – może się bowiem okazać, że po sprzedaży znalezionych w garażu czy na strychu niepotrzebnych sprzętów i metali możemy uzbierać całkiem niezłą sumkę.

Nowe życie złomu

Firma F.H.U. Hutnik to przedsiębiorstwo specjalizujące się w różnych usługach związanych z przemysłem metalowym. Oferta firmy obejmuje m.in. skup złomu, który pozwala na pozyskiwanie surowców wtórnych. Dodatkowo F.H.U. Hutnik oferuje także mobilny skup złomu, co umożliwia klientom sprzedaż złomu bez konieczności transportowania go na własną rękę. W ofercie znajdziemy również skup metali kolorowych, takich jak miedź czy aluminium, oraz skup metalu, co świadczy o szerokim zakresie działalności firmy na rynku przemysłu metalowego.

Opracowanie:
Simoradz, Kasztanowa 3
tel. 503 811 479
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz