Artykuł sponsorowany

Zalety wynajmu powierzchni magazynowych

Zalety wynajmu powierzchni magazynowych
Właściciele małych i większych przedsiębiorstw dążąc do poszerzenia działalności i rozwoju, z którym wiążą się większe dochody, coraz częściej decydują się na wynajem powierzchni magazynowych. Firmy kurierskie i transportowe muszą znaleźć miejsce do przechowania niekiedy bardzo dużej ilości towaru. Prowadzenie sklepu internetowego również wymaga przestrzeni do ulokowania swoich produktów. Magazyn można wybudować samodzielnie lub, co jest znacznie wygodniejsze, wynająć.

Korzystniejszy wynajem

Budowa magazynu stworzonego z myślą o przechowaniu konkretnych towarów jest zawsze dużą inwestycją. Najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy są finanse i lokalizacja magazynu niezależnie od tego, czy chodzi o budowę, czy wynajem. Najwygodniej, gdy od razu możemy przetransportować i zmagazynować towar na odpowiedniej do tego przestrzeni. Budując magazyn dla firmy, przedsiębiorca musi zmierzyć się z szeregiem pojawiających się trudności. Budowa jest droga, pracochłonna i najlepiej przebiega pod nadzorem. Przedsiębiorca zyskuje własny magazyn tracąc jednocześnie cenny czas i pieniądze. Zaletą wynajmu jest możliwość szybkiego znalezienia powierzchni magazynowej, która będzie odpowiednia pod względem wielkości, warunków i lokalizacji. Wynajem pozwala zyskać czas i zaoszczędzić - produkty można składować bezpośrednio po dopełnieniu niezbędnych formalności. Jest to rozwiązanie mniej obciążające finansowo niż budowa.

Losy i rozwój firmy

W przypadku wynajmu, chcąc czasowo lub na stałe zawiesić działalność nie trzeba dodatkowo martwić się zbędnym magazynem. Wystarczy wypowiedzieć umowę najmu. Gdy przedsiębiorca decyduje o zmianie lokalizacji swej firmy, wówczas problem sprzedaży niepotrzebnego magazynu również go nie dotyczy. Formalności nie są skomplikowane i nie zajmują dużo czasu – możemy przenieść swoją firmę tam, gdzie będzie się ona jeszcze lepiej rozwijać. Wynajem to najkorzystniejsze rozwiązanie dla tymczasowego przechowania produktów. Fachowi doradcy pomogą w znalezieniu magazynu i, po przeanalizowaniu warunków rynkowych, znajdą najlepszą komercyjnie lokalizację dla towaru firmy.

Wygodna opcja

Wynajmując magazyn nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów napraw i konserwacji budynku. Opłatami administracyjnymi i „pilnowaniem terminów” również zajmuje się właściciel magazynu. Osoba wynajmująca zobowiązuje się wyłącznie do opłat związanych z eksploatacją wynajmowanej powierzchni. To właściciel dba o utrzymanie budynku tak, by wciąż był funkcjonalny i atrakcyjny rynkowo. Na stronach deweloperów znajdziemy wiele ofert magazynów, z których bez problemu wybierzemy taki, który spełni wszystkie oczekiwania. 

Dobrym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw są parki magazynowe oferujące wynajem nowoczesnych przestrzeni. Ich właściciele dostosowują magazyny do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców zapewniając w ten sposób idealne warunki dla towarów, nawet tych specyficznych i trudnych w magazynowaniu.

Po uregulowaniu formalności przedsiębiorstwo od „zaraz” może skorzystać z wynajmowanej przestrzeni. Niektóre firmy, np. firma Inter Royal,  dostosowują swój magazyn do potrzeb przedsiębiorcy prowadzącego działalność i do właściwości przechowywanych towarów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz