Artykuł sponsorowany

Koszty związane z prowadzeniem myjni bezdotykowej

Koszty związane z prowadzeniem myjni bezdotykowej

Wszelkie badania pokazują, że rynek myjni bezdotykowych jest w tym momencie na etapie rozwoju. Oznacza to, że nie jest jeszcze w pełni nasycony i inwestycja w myjnię może się udać. Z roku na rok przybywa ich kilkaset i należy się spodziewać, że ten korzystny moment niebawem przeminie. Dlaczego nie wykorzystać okazji? Poznaj koszty założenia i prowadzenia myjni bezdotykowej.

Koszty stworzenia myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa składa się z grubsza z instalacji, miejsca na samochód oraz panelu do płatności i wyboru trybu czyszczenia. Do tego dochodzą, oczywiście, akcesoria do czyszczenia. Kluczowe jest zatem miejsce, w którym ta skromna zabudowa stanie.

Ceny działek są bardzo zróżnicowane. Im bardziej atrakcyjna, tym droższa, ale też może generować większe zyski. Na cztery stanowiska myjące potrzebujemy ok. 450 m2, ale zaledwie jedna trzecia to właściwa konstrukcja. Ona też jest najbardziej kosztowna. Szacunkowy koszt to ok. 400 000 zł, ale tu znów wiele się może zmienić zarówno na korzyść, jak i niekorzyść – w zależności od tego, czy teren trzeba przygotowywać, czy działka jest uzbrojona, z jakich materiałów korzystamy itd.

Pół miliona to zatem realna kwota, przy jakiej można myśleć o tego typu biznesie. Budowa myjni samoobsługowej to zadanie dla wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm. Doradcy mogą pomóc nam nieco zbić koszty. Usługi takie świadczą np. www.klimres.pl.

Koszty prowadzenia myjni bezdotykowej

Koszty prowadzenia myjni są uzależnione od jej rozmiaru, obłożenia, zużycia energii i wody. Przyjmuje się, że utrzymanie myjni kosztuje ok. 3000 złotych miesięcznie, a do tego dochodzą koszty bieżącego zużycia wody i chemii. Minuta mycia kosztuje właściciela ok. 40 groszy, dlatego cena jednej minuty musi zawierać w sobie to 40 groszy kosztów, a dodatkowo utrzymanie obiektu i wynagrodzenie dla osoby prowadzącej interes.

Skoro mowa o wynagrodzeniu – czy powinniśmy mieć pracowników? Najczęściej zadaniem osoby pracującej w myjni jest rozmienianie pieniędzy i nadzór nad obiektem. Możemy zająć się tym sami, zatrudnić kogoś lub zainwestować w rozmieniarkę pieniędzy oraz nadzór kamer lub firmy ochroniarskiej. Decyzję o ewentualnym zatrudnieniu warto odłożyć na jakiś czas po rozkręceniu biznesu.

Oceń artykuł (8)
2.9
Komentarze
Dodaj komentarz