Artykuł sponsorowany

Autodetailing czyli SPA dla samochodów

Autodetailing czyli SPA dla samochodów

Od kilkunastu lat systematycznie bombardują nas nowe pojęcia, których pojawienie się jest efektem wejścia w skład Unii Europejskiej i powszechnego czerpania w biznesie ze wzorów i tradycji zachodnich. Jednym z takich pojęć jest autodetailing – nowy pomysł na tradycyjną myjnię.

Myjnia – potrzeba i konieczność w jednym

Myjnie samochodowe cieszą się dużą popularnością, a kierowcy korzystający z takiej usługi zazwyczaj muszą poczekać w kolejce, aby wjechać na jedno ze stanowisk. Przez wiele lat największe wzięcie miały myjnie samoobsługowe – tańsze, bardziej komfortowe i pozwalające na samodzielne decydowanie, co i czym umyć w samochodzie.  Alternatywą dla nich są myjnie automatyczne, którym jednak zarzuca się niszczenie karoserii przez stare i zużyte szczotki. Utrzymanie samochodu w czystości to nie tylko kwestia estetyki, która jest wizytówką właściciela, ale również konieczność, dzięki której każdy pojazd ma szanse przetrwać dłużej i w lepszej kondycji. Błoto na karoserii ogranicza też widoczność pojazdu na drodze, zwłaszcza podczas pochmurnej pogody. Zimą mycie samochodu jest zalecane ze względu na wszechobecną sól, która potrafi porządnie zaszkodzić karoserii.

Autodetailing czyli mycie ręczne z indywidualnym podejściem

Pojawiający się w naszej rzeczywistości termin „autodetailing” to nic innego, jak kompleksowe czyszczenie, konserwacja i odnawianie samochodu w całości, wliczając w to zarówno karoserię, jak i wnętrze. Ważnym słowem w definicji tego terminu jest wyraz „zoptymalizowane”, wiele mówiący o podejściu do tego procesu. W ogólnym rozumieniu oznacza to indywidualne podejście do każdego samochodu, obejmujące starannie dobierane środki myjące, narzędzia, preparaty do konserwacji i metody czyszczenia. Każdy samochód jest inny, nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, dlatego wymaga specjalnego podejścia, dzięki któremu lakier karoserii, skóra czy tekstylia na tapicerce odzyskają swój pierwotny blask. Oczywistym jest, że przy takim podejściu autodetailing jest myciem metodą ręczną, dzięki której eliminowany jest schematyzm i rutynowo dobierane środki czy narzędzia. Metoda ta jest czasochłonna i kosztowniejsza, ale przekłada się na spore korzyści dla samochodu i jego właściciela.

Co gwarantuje autodetailing?

Niewątpliwą korzyścią, jaką zaraz po wyjeździe z myjni może zauważyć kierowca, jest wyjątkowa estetyka wizualna pojazdu. Zastosowane środki, metody i indywidualne podejście sprawiają, że pojazd zostaje wyczyszczony i zakonserwowany tam, gdzie tego wymaga, a nie w miejscach, do których sięgają szczotki. Samochody używane poddawane takiemu procesowi wyglądają tak, jakby dopiero wyjechały z salonu, dzięki czemu myjnia tego rodzaju często bywa odwiedzana przez kierowców przygotowujących swoje pojazdy do sprzedaży. W firmach takich jak Lincoln. Myjnia samochodowa ręczna, wulkanizacja usuwa się mikrozarysowania transportowe, a lakier zabezpiecza specjalnymi preparatami i woskiem niedostępnym w typowych sklepach motoryzacyjnych. Konserwacji poddawane są części gumowe i plastikowe, dokonuje się czyszczenia nadkoli, bagażnika, wnęk komory silnika i wielu innych elementów. O autodetailingu mówi się, że jest jak SPA dla samochodu, przywraca mu drugą młodość, witalność i piękny wygląd, który zaskakuje nawet właściciela.

Oceń artykuł (5)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz