Artykuł sponsorowany

Segmentowe bramy garażowe

Segmentowe bramy garażowe

Moda na budowanie domów jednorodzinnych sprawiła, że coraz częściej obok budynku mieszkalnego właściciele stawiają garaż dla swojego samochodu. Pomieszczenie chroniące przed wilgocią i zmianami temperatur, a także przed nieproszonymi gośćmi wymaga odpowiedniej bramy.

Nowoczesne konstrukcje z automatycznym sterowaniem

Podstawowym oczekiwaniem, jakie mają klienci w stosunku do wybieranych bram garażowych jest możliwość ich automatycznego otwierania za pomocą pilota. Taki system zapewnia komfort użytkownikowi, bowiem nie wymaga wysiadania z pojazdu, aby wprowadzić go do wnętrza. Szczególnie osoby z małymi dziećmi, często przywożące do domu zakupy lub inne rzeczy cenią możliwość uniknięcia wysiadania z pojazdu podczas ulewy czy silnego wiatru i mrozów. Nowoczesne bramy segmentowe spełniają takie oczekiwania, bowiem poza specyficzną, posiadającą wiele zalet konstrukcją wyposażone są również w automatykę. Nowoczesne, stosowane w takich bramach napędy sufitowe posiadają też oświetlenie, dzięki któremu wjazd do garażu po zmroku jest bardziej komfortowy.

Poza automatyką w bramach garażowych ważna jest również sama ich konstrukcja przystosowana do automatycznego otwierania i zamykania. Modele oferowane przez oficjalnego przedstawiciela Doorhan Waw Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie montażu bram garażowych, wyróżniają się segmentową budową, w której poszczególne panele połączone są ze sobą w sposób umożliwiający przemieszczanie i zmianę kąta ustawienia względem siebie. Taka budowa pozwala na podniesienie wrót i umieszczenie ich w pozycji równoległej do sufitu. Otwarta brama praktycznie przestaje istnieć, a wjazd do wnętrza nie jest niczym ograniczony, zapewniając nie tylko wygodę przejazdu, ale i bezpieczeństwo, ponieważ ułożona poziomo brama nie grozi opadnięciem.

Design dostosowany do stylu budynku

Jednym z atutów, jakimi wyróżniają się segmentowe bramy garażowe jest możliwość kreowania ich designu, dzięki czemu swoim wyglądem dopasowują się one w najbardziej kompatybilny sposób do elewacji budynku i innych elementów jego wyposażenia. Przykładowo jedną z cech ulegających zmianie jest kolorystyka bramy, którą można dobrać do barwy drzwi wejściowych i stolarki okiennej czy też skomponować z kolorystyką dachu budynku. Kolejna cecha to układ segmentów. Ulokowane jeden nad drugim mogą mieć postać wąskich, panoramicznych lameli, albo tworzyć rodzaj kostki na całej powierzchni wrót. Duże lub małe, szerokie lub wąskie elementy wpływają na optyczny odbiór proporcji budynku, dlatego w wysokim domu lepiej sprawdzi się panel panoramiczny, a w niskim zbliżony do kwadratu.

Bramy garażowe mogą mieć też różne elementy dodatkowe, poprawiające komfort ich użytkowania.  Do tych atrakcyjniejszych zaliczają się drzwi wbudowane w powierzchnię wrót, poprawiające komfort wchodzenia i wychodzenia z garażu bez potrzeby podnoszenia wrót garażowych. To nie tylko oszczędność czasu, ale i energii zużywanej na obsługę drzwi. W celu oświetlenia wnętrza garażu można też skorzystać z oferty montażu okien ulokowanych w miejscu jednego rzędu paneli. Dostępne w asortymencie wzory to zarówno tradycyjne okna czworokątne, jak i modele okrągłe, ciekawsze i bardziej stylowe. Wybierać można również między różnymi strukturami powierzchni oraz kształtem samych paneli.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz