Artykuł sponsorowany

Wymagania stawiane drukarkom do etykiet

Wymagania stawiane drukarkom do etykiet

Drukarki etykiet znajdują swoje zastosowanie w ogromnej liczbie przedsiębiorstw. Oczekujemy, że będą cechować się mocną konstrukcją i dużą przepustowością, by w razie potrzeby służyć nam nawet w przypadku konieczności wydrukowania dużego nakładu etykiet. W warunkach przemysłowych liczba drukowanych za jednym zamachem etykiet idzie często w miliony, więc urządzenia muszą dodatkowo pozwalać na osiągnięcie dobrego czasu realizacji tego przedsięwzięcia.

Jak wybrać drukarkę do etykiet?

Drukarki umożliwiające drukowanie etykiet samoprzylepnych tworzą zazwyczaj nadruki czarno‐białe. Rzadziej zdarza się, ze wymagane są etykiety kolorowe, ale istnieją również takie modele drukarek, które spełniają tę potrzebę. W większości przypadków zależy nam jednak przede wszystkim na tym, by każda etykieta miała dobrze widoczny kod kreskowy oraz tekst pozwalający na identyfikację oznaczonego nią produktu. Nie potrzebujemy do tego kolorowego tuszu. Same drukarki różnią się między sobą nie tylko wydajnością, wytrzymałością czy przewidywaną żywotnością, ale także zasadą działania. Podstawowy wybór ogranicza się do dwóch opcji – druku termicznego oraz druku termotransferowego. Inne ważne kwestie związane z wyborem właściwej drukarki dotyczą na przykład planowanej liczby drukowanych etykiet oraz ich rozmiaru. Niekiedy będziemy potrzebowali drukarki etykiet do zadań specjalnych, bo warunki panujące w miejscu jej wykorzystania będą po prostu trudne. Niezależnie od tego, czy chodzi o wibracje, zanieczyszczenia, czy też ryzyko zetknięcia drukarki z niebezpiecznymi substancjami, z pewnością znajdziemy odpowiednio zabezpieczony i wytrzymały model. Wystarczy zapytać na przykład specjalistów z firmy Scalar Sp.j. z Gdyni, od lat zajmującej się wspomnianą tematyką. W obszernej ofercie takich wyspecjalizowanych firm znajdziemy nie tylko różne typy drukarek etykiet, ale także skanery, terminale, weryfikatory kodów, oprogramowanie czy drukarki kart. Możemy zatem liczyć na kompleksową obsługę wszystkich zagadnień związanych ze znakowaniem towarów czy identyfikacją.

Specyfika druku termotransferowego

Druk termotransferowy to typ druku pośredniego wykorzystywanego przez jeden z typów drukarek etykiet. W procesie drukowania wykorzystywana jest termoczuła kalka, którą wykonuje się na bazie woskowej, żywicznej lub mieszanej. Druk termotransferowy jest niezwykle wytrzymały. Powstaje wskutek podgrzania pigmentu przez drukarkę przenoszącą go następnie na zadrukowany materiał. Może być to zarówno papier, jak i folia czy tekstylia – druk termotransferowy nie ma wielu ograniczeń pod względem wyboru podłoża, na którym się znajdzie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz