Artykuł sponsorowany

Zastosowanie puszek podłogowych

Zastosowanie puszek podłogowych

Przestrzenie biurowe często są bardzo rozległe i szczelnie wypełnione biurkami pełnymi sprzętu elektronicznego, który wymaga zasilania z sieci. Tymczasem ściany są bardzo daleko, a gniazdek jest za mało, aby zaspokoić zapotrzebowanie na prąd. Dlatego montuje się puszki podłogowe, które gwarantują szybki i łatwy dostęp do mediów, tak ważny dla sprawnej i bezpiecznej pracy.

Sposób na bezpieczeństwo i porządek z przewodami

Puszki podłogowe stosuje się wszędzie tam, gdzie puszki ścienne są niewystarczające oraz mogłyby stanowić zagrożenie z uwagi na fakt, że z pomieszczenia korzysta wiele osób. Spotyka się je więc przede wszystkim w zakładach pracy, gdzie stanowiska są blisko siebie i wymagają stałego zasilania prądem sieciowym. Miejscami, w których korzysta się z puszek podłogowych, są także szkoły, uczelnie, kościoły i wszystkie inne miejsca, gdzie zbierają się ludzie. Nagromadzenie stale przemieszczających się osób obniża bezpieczeństwo. Przeciąganie po podłodze przewodów zasilających i przedłużaczy byłoby w takim miejscu nieodpowiedzialne. Puszki podłogowe zamontowane tam, gdzie używany jest sprzęt, pozwalają łatwo i szybko skorzystać ze źródła prądu, a po skończonej pracy ukryć gniazdo tak, aby nie odróżniało się od posadzki.

Puszki podłogowe do zadań specjalnych

Nowoczesne puszki podłogowe oferują nie tylko bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale też estetyczny wygląd. Ciekawym rozwiązaniem są minipuszki (dostępne na www.230volt.pl). Ponieważ są płaskie, idealnie licują z dowolnymi powierzchniami, nie odznaczają się. Wyposażone są w system otwierania i zamykania typu „naciśnij i przesuń”, dzięki czemu nie ma możliwości ich przypadkowego odsłonięcia. Mogą być montowane w takich podłożach, jak: podłogi betonowe, wylewane i techniczne, a dodatkowo da się je instalować bezpośrednio w meblach, np. w biurku lub stole konferencyjnym. Jest to zatem rozwiązanie niezmiernie praktyczne.

Ogromna funkcjonalność do niezaprzeczalna zaleta, ale na tym nie koniec. Minipuszka podłogowa jest dostępna w pięciu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z estetyki wyposażenia. Obok klasycznych bieli i czerni możemy wybrać także aluminium, stal i mosiądz, co świetnie sprawdzi się w towarzystwie mebli z metalicznymi wykończeniami.

Puszki podłogowe pozwalają swobodnie korzystać z energii elektrycznej bez stwarzania bałaganu i zagrożenia. Jest to rozwiązanie, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne miejsce pracy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz