Artykuł sponsorowany

Nowoczesne płyty wielowarstwowe i ich zastosowanie w budownictwie

Nowoczesne płyty wielowarstwowe i ich zastosowanie w budownictwie

Budownictwo tak jak każda inna dziedzina ludzkiej działalności, ulega systematycznym zmianom. Z każdym kolejnym rokiem na rynku pojawiają się nowe technologie oraz nowe materiały. Płyty warstwowe stanowią doskonały przykład produktu wszechstronnego i zarazem innowacyjnego.

Zalety właściwej termoizolacji budynków

Zapewnienie właściwej termoizolacji budynków pozwala na zachowanie większej ilości ciepła w ich wnętrzach, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie. Mechanizm ten działa również w drugą stronę gdyż dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym łatwiejsze jest utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynków, w których konieczne jest zachowanie niskiej temperatury, dzięki czemu zmniejszeniu ulegają wydatki na energię elektryczną. Dzisiejsze budownictwo dysponuje już wieloma nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi pozwalającymi na osiąganie dobrych efektów, lecz każdy z nich posiada swoje wady i zalety.

Płyty warstwowe Kingspan z rdzeniem wykonanym z piany poliizocyjanurowej (IPN) są przykładem niemal uniwersalnego rozwiązania sprawdzającego się w każdych warunkach atmosferycznych. Produkty te stanowią kompleksowe, energooszczędne i niedrogie rozwiązanie, dzięki któremu już dzisiaj możliwe jest tańsze wznoszenie i jeszcze tańsza eksploatacja budynków każdego rodzaju.

Zalety płyt warstwowych

Dzisiaj znanych jest bardzo wiele rodzajów materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w budownictwie.  Z tej grupy wyraźnie wyróżniają się płyty warstwowe produkowane przez firmę Kingspan Sp. z o.o., które cechują się ogromną ilością zalet. Płyty tego typu składają się z rdzenia wykonanego ze sztywnej pianki poliizocyjanurowej (IPN) obustronnie zamkniętego okładzinami z blachy stalowej. Dostępne są także płyty z warstwą zewnętrzną wykonaną z innych materiałów (płyty dachowe X-dek). Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy hybrydowy rdzeń IPN-QuadCore będący odpowiedzią firmy na zwiększające się wymagania rynku.

Płyty warstwowe zapewniają nie tylko doskonałą izolacyjność cieplną, ale także pozwalają na tworzenie efektownych, nowoczesnych i odpornych na czynniki zewnętrzne fasad. Produkty te przeznaczone są do wznoszenia lekkiej obudowy budynków, ścian działowych oraz stropów i dachów. Bogata oferta dostępnych profilacji, kolorów i rodzajów powłok umożliwia tworzenie ciekawych kombinacji i form architektonicznych. Do istotnych zalet warto też zaliczyć doskonałą ochronę przeciwpożarową i najlepszą na rynku wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynoszącą nawet λ=0,018 (W/mK), dla rdzenia IPN-QuadCore.

Płyty warstwowe w budownictwie przyszłości

Trendy w doskonaleniu materiałów budowlanych prowadzą w kierunku coraz mniejszych kosztów budowy i eksploatacji. Wykorzystując standardowe materiały, zazwyczaj po kilkudziesięciu latach musimy pomyśleć o ich wymianie lub renowacji. Czynniki takie jak upływ czasu, zmienne warunki atmosferyczne czy zanieczyszczenie środowiska nie pozostają bez wpływu na stan budynków. To właśnie dlatego, tak ważne jest poszukiwanie materiałów jeszcze trwalszych i jeszcze wydajniejszych w stosunku do obecnie stosowanych. Płyty warstwowe Kingspan można śmiało nazwać produktem przyszłości. System IPN-QuadCore zachowa swą izolacyjność cieplną przez 40 lat. Specjalna konstrukcja łączeń, kompletna oferta elementów wykończeniowych i zalecany sposób montażu pozwalają na ograniczenie strat ciepła do absolutnego minimum. System IPN-QuadCore jest przykładem technologii umożliwiającej wznoszenie budynków o niemal zerowym bilansie energetycznym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz