Artykuł sponsorowany

Namioty halowe – alternatywa dla stałych budynków

Namioty halowe – alternatywa dla stałych budynków

Duże pomieszczenia bywają niezbędne w bardzo wielu sytuacjach, ale nie zawsze jest możliwe zainwestowanie w stalową konstrukcję – kosztowną i wymagającą czasu przeznaczonego na jej budowę. Świetną alternatywą dla takich budynków są namioty halowe.


Zalety namiotów halowych

Namioty halowe to przestronne budynki różniące się od standardowych konstrukcji tym, że zamiast stałych betonowych czy metalowych ścian wykonane są ze specjalnych, bardzo wytrzymałych tkanin, albo z tworzyw sztucznych, jak np. plandeki PCV. Zastosowanie specjalnej technologii impregnującej sprawia, że ściany te są wysoce odporne na warunki środowiskowe, chroniąc wnętrze zarówno przed opadami, jak i przed bezpośrednim słońcem. Ważną cechą namiotów jest też możliwość ich zdemontowania oraz przewiezienia w inne miejsce. To doskonałe rozwiązanie w przypadku firm, które specjalizują się w wykonywaniu różnych prac wymagających mobilności. Namioty halowe są też tańsze od stałych budynków, dlatego, jeśli zachodzi potrzeba szybkiego zorganizowania powierzchni magazynowej na etapie rozwijania się młodej firmy, stanowią one najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Różnorodność konstrukcji i rozmiarów

Do niewątpliwych atutów, jakimi wyróżniają się namioty oferowane przez firmę Kudu Polska. G. Wojewódzki oraz podobnych jej usługodawców, z pewnością można zaliczyć różnorodność konstrukcji, kształtów i parametrów wnętrza. Nie chodzi tu jedynie o powierzchnię podłogi, ale również o kubaturę, bowiem dostępne w sprzedaży namioty mogą być produkowane w niestandardowej wysokości. To doskonałe rozwiązanie do przechowywania wysokich skrzyń albo do tzw. wysokiego składu, czyli lokowania dużej ilości produktów na małej powierzchni użytkowej. Namioty oferowane są w dziesiątkach różnych rozmiarów, zarówno w odniesieniu do ich szerokości, jak i długości. To sposób na dostosowanie wielkości hali do konkretnych potrzeb, ale też do miejsca, w którym namiot zostanie ustawiony. Oferenci namiotów posiadają też w sprzedaży modele specjalne, przypominające pawilony z okienkami, wyróżniające się wysoką estetyką i dobrym oświetleniem wnętrza. 

Zastosowanie namiotów halowych

Wykorzystanie hal namiotowych jest bardzo szerokie, a listę możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia. Zależnie od konstrukcji, wielkości czy zewnętrznego designu takie przenośne budynki sprawdzają się w wielu sytuacjach, takich jak imprezy eventowe, śluby, handel czy targi. Imprezy targowe związane są z dużą liczbą stoisk, na których prezentuje się ofertę firmową. Wiele firm wystawia swoje produkty również na wolnym powietrzu, wykorzystując do tego celu hale namiotowe. Stanowią one idealne rozwiązanie, z jednej strony wyznaczając określoną przestrzeń, a z drugiej zabezpieczając przed warunkami atmosferycznymi. Hale tego typu są też świetnym miejscem na magazyn lub strefę produkcyjną. W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni nastaje czas na organizowanie różnych imprez terenowych o charakterze sportowym, handlowym czy rekreacyjnym. Hale namiotowe mogą też służyć jako pomieszczenie cateringowe, w którym przygotowuje się porcje jedzenia dla gości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz