Artykuł sponsorowany

Między minimalizmem a przytulnością: aranżacje kuchni

Między minimalizmem a przytulnością: aranżacje kuchni

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka? Jeszcze do niedawna odpowiedzielibyśmy, że absolutnie minimalistyczna. Wykonane z tworzyw o wysokim połysku, pozbawione zdobień fronty mebli, designerskie, ale proste lampy, zero zbędnych zdobień. Tymczasem najnowsze trendy wnętrzarskie pokazują, że coraz chętniej odchodzimy od sterylnego minimalizmu, łącząc proste formy z takimi, które nadają przestrzeni przytulny charakter.

Połączyć funkcjonalność z designem…

Kuchnia to serce każdego domu – miejsce, które tętni życiem od porannego śniadania aż po kolację. To przestrzeń, w której nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także spędzamy czas z bliskimi, a nierzadko – popijamy kawę z przyjaciółmi. Z uwagi na swój charakter musi więc łączyć funkcjonalność i komfort z ciepłym, domowym klimatem. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były aranżacje kuchni, które stawiały na absolutny minimalizm. Nie sposób odmówić im oryginalności czy funkcjonalności, jednak wnętrza urządzone w ten sposób mogą być odbierane jako zimne i pozbawione „duszy”. Dlatego do głosu – w kontrze do nowoczesnego designu czy loftowego industrializmu – zaczął dochodzić m.in. styl skandynawski czy prowansalski. Oba czerpią z naturalnych materiałów i, choć są dość proste, nie uciekają od odrobiny zdobień. To one w połączeniu ze stylowym, nieco rustykalnym drewnem nadają kuchennej przestrzeni bardziej przytulny charakter. Szukając więc pomysłu na kuchnię, warto przyjrzeć się takim tendencjom stylistycznym.

Przytulnie, czyli jak?

Połączenie minimalizmu z „ciepłem” we wnętrzu nie jest zadaniem łatwym. Dlatego ci, którzy chcą osiągnąć taki właśnie rezultat, chętnie sięgają po wsparcie ekspertów, korzystając z usług biur projektowych, takich jak np. Strefa D. Profesjonalny architekt wnętrz przygotuje bowiem projekt – zarówno mebli, jak i całej aranżacji – którego koncepcja wpisze się w indywidualne potrzeby i gusta.

Co uczyni wnętrze kuchni przytulnym?

  • Wykorzystanie naturalnych materiałów – przede wszystkim drewna, które sprawi, że wnętrze stanie się ciepłe.
  • Utrzymanie mebli w stylu nawiązującym do retro – delikatnie zdobione fronty, ozdobne uchwyty od szafek i szuflad pozwolą przełamać „szpitalną sterylność”, która niekiedy zarzucana jest minimalizmowi.
  • Vintage’owe oświetlenie – ze zdobionymi kloszami.
  • Drewniane osłony okienne lub zastosowanie rolet rzymskich.
  • Zasłony we wzory etno.

Tworząc taką aranżację kuchenną wcale nie trzeba rezygnować z nowoczesnego designu czy wyposażenia. Wystarczy połączyć kilka ozdobnych elementów nawiązujących do stylistyki retro z designerskim stołem i krzesłami oraz wyróżniającymi się estetyką i jakością AGD, by osiągnąć rezultat, który zaskoczy i zachwyci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz