Artykuł sponsorowany

Jesteś rolnikiem? A pomyślałeś o biologicznej oczyszczalni?

Jesteś rolnikiem? A pomyślałeś o biologicznej oczyszczalni?

Od pewnego czasu biologiczne oczyszczalnie szturmem zdobywają polski rynek. Podobają się zarówno ekologom, jak i tym, którzy chcą zaoszczędzić na codziennej eksploatacji i cenią sobie jej wygodę.

Podstawa podstaw

Nie da się żyć w domu pozbawionym rozwiązania zapewniającego wywóz nieczystości. W XXI wieku coraz więcej gospodarstw decyduje się na zainstalowanie przydomowej oczyszczalni. Czy tego typu inwestycja rzeczywiście się opłaca?


Biologiczne oczyszczalnie mają kilka niezaprzeczalnych zalet, o których warto pamiętać. Jedną z nich jest fakt, że mogą być one zamontowane w każdym miejscu. Dostęp do kanalizacji nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia, przyłącze nie jest warunkiem koniecznym. Z tego względu biologiczna oczyszczalnia może się świetnie sprawdzić w górach, w domkach letniskowych lub na wielkich przestrzeniach gospodarstw rolnych.


Montaż oczyszczalni biologicznej nie jest najtańszy, ale późniejsze korzystanie z niej jest bardzo ekonomiczne. Użytkownicy nie ponoszą praktycznie żadnych kosztów z eksploatacji biologicznej oczyszczalni. Założenie przydomowego szamba jest znacznie tańsze. Dodatkowo korzystanie z biologicznych oczyszczalni jest tak naprawdę o wiele schludniejszą opcją, szczególnie, że nie produkują one nieprzyjemnych dla nozdrzy zapachów.

Technologia

Biologiczne oczyszczalnie opierają się na mechanizmach umożliwiających usunięcie biologicznie rozkładalnych zanieczyszczeń ze ścieków. Technologia używana przez firmę zbiorniki.szczecin.pl jest zaprojektowana tak, by możliwe było usuwanie detergentów i innych substancji, które mogą niekorzystnie wpływać lub być wprost szkodliwe dla funkcjonowania gospodarstwa domowego. Substancje takie znajdują się w ściekach sanitarno-bytowych.

Jak działa bio-oczyszczalnia?

Generalnie zasady funkcjonowania oczyszczalni biologicznych opierają się na dwóch metodach: do utylizacji ścieków wykorzystuje się mikroorganizmy zawieszone w toni ścieków lub tworzące utwierdzoną biomasę. Mikroorganizmy te zjadają zanieczyszczenia organiczne, przez co uwalniany jest dwutlenek węgla i woda, przyrasta też biomasa biologiczna.

Urządzenia produkowane przez zbiorniki.szczecin.pl składają się z kilku pakietów tarcz tworzywowych, które po zanurzeniu w ściekach zbierają mikroorganizmy do oczyszczania. Mają one formę aktywnego biologicznego filmu. Każdy obrót specjalnych dysków powoduje, że bakterie mają możliwość rozłożenia substancji organicznych ze ścieków. Po takiej operacji woda jest już czysta.

Którą oczyszczalnię wybrać?

Przed zakupem należy sprawdzić, czy dana oczyszczalnia spełnia wszystkie wymogi norm. To bardzo ważne, ponieważ tylko odpowiedni atest daje pewność, że oczyszczona przez maszynę woda nadaje się do użycia. Bez spełnienia normy woda nie może być ponownie wprowadzona do środowiska naturalnego.


Oceń artykuł (2)
2.5
Komentarze
Dodaj komentarz