Artykuł sponsorowany

Jak poprowadzić instalację wodną i grzewczą?

Jak poprowadzić instalację wodną i grzewczą?

Budowa własnego domu to nie tylko wybieranie projektu, przygotowywanie działki i same prace budowlane, ale też skomplikowana i zwykle kosztowna kwestia montażu instalacji – elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej czy grzewczej. Oprócz uzyskania stosownych pozwoleń i dopilnowania spraw formalnych, musimy zadbać także o profesjonalnego wykonawcę robót związanych z prowadzeniem instalacji. Jak to wygląda w przypadku instalacji wodnej i grzewczej?

Wiele instalacji, jedna firma

Mierząc się z koniecznością poprowadzenia różnego rodzaju instalacji do nowego budynku musimy liczyć się z wieloma czynnościami formalnymi. Zmęczeni żonglowaniem dokumentami musimy jeszcze stawić czoła kolejnym trudnościom, takim jak wybór ekipy, która zajmie się dla nas montażem instalacji. Czasem zmuszeni będziemy do najęcia kilku, ponieważ nie znajdziemy fachowców oferujących prowadzenie różnego typu instalacji. Powinniśmy ich jednak szukać – ułatwi to cały proces, zmniejszy stres i ilość dodatkowych formalności (związanych na przykład z terminami czy płatnościami). Rozmawianie z przedstawicielem jednej firmy o wielu rodzajach instalacji to duży komfort. Dlatego właśnie dobrze jest zgłosić się do firmy Piorun. PHU. A. Słonikowski, której żadna instalacja jest niestraszna.

Szczegóły techniczne instalacji wodnej i grzewczej

Jak wiadomo, przewody instalacji grzewczych i wodociągowych powinny przebiegać równolegle lub prostopadle względem stropów oraz ścian budynku. Dobry wykonawca wie ponadto, żeby prowadzić je najkrótszą możliwą drogą, bez zbędnych kolizji i załamań. Przebieg instalacji musi umożliwiać odpowiednie zabezpieczenie przewodów oraz kompensację wydłużeń cieplnych oraz zastosowanie izolacji cieplnej rur. W miejscach, w których rury przechodzą przez przegrody, wyposaża się je w tak zwane tuleje ochronne, które trwale umieszcza się w przegrodzie budowlanej. Zabezpiecza to rury przed wieloma niekorzystnymi czynnikami, które działają na nie w przegrodach. Związane są one na przykład z osiadaniem budynku lub też z korodującymi właściwościami gipsu stosowanego w budownictwie do tworzenia płyt kartonowo‐gipsowych. Wspomniane tuleje mają jednak nie tylko funkcję ochronną, pomagając także w ewentualnej wymianie instalacji w przyszłości. Instalacja wodna i grzewcza może zostać poprowadzona na cztery sposoby: w kanałach ściennych i szachtach, w szlichcie pod podłogą, w bruzdach ściennych oraz po prostu natynkowo, a zatem po powierzchni ścian czy przegród.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz