Artykuł sponsorowany

Co to jest rusztowanie warszawskie?

Co to jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowania to solidne, często bardzo wysokie konstrukcje, umożliwiające prace budowlane na wysokości. Nie każdy jednak wie, że rusztowanie rusztowaniu nierówne. Wyróżnia się różne typy tych konstrukcji. Bardzo dużą popularnością cieszą się rusztowania warszawskie. Czym się charakteryzują? Jak wyglądają? I jak korzystać z nich bezpiecznie? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, warto przeczytać nasz artykuł.

Rusztowanie warszawskie – definicja

Rusztowania warszawskie są ciężkie, ale łatwe w montażu. To typ rusztowań montowanych czopowo. Takie rusztowanie powstaje z identycznych modułów, które są zespawane ze specjalnych stalowych rur. Są one wykonane tak, by można je było łączyć ze sobą bez potrzeby użycia dodatkowych elementów. Dzięki temu można bardzo szybko rozstawić takie rusztowanie. Przepisy mówią, że wolnostojące rusztowanie warszawskie może mieć maksymalnie 8 metrów. Jeśli jest kotwione do ściany, może być o dwa metry wyższe. Same moduły są dość lekkie – pojedynczy waży do 10 kilogramów, dzięki czemu może być łatwo przenoszony. To po prostu dwie pionowe rury nośne, połączone dwoma cieńszymi rurami, które z kolei łączą odcinki jeszcze cieńszej rury.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Budownictwo wciąż jest branżą, w której zdarza się najwięcej nieszczęśliwych wypadków przy pracy. Dlatego trzeba szczególnie zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa na budowie. Właściwe rozstawienie i zabezpieczenie rusztowania ma tu ogromne znaczenie. Bardzo ważne jest, żeby podczas montowania rusztowania dopełnić wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Rozstawianie rusztowania najlepiej powierzyć doświadczonej firmie.

Nasze rusztowania wyróżniają się tym, że dbamy podczas ich montażu przede wszystkim o bezpieczeństwo. O to wszystko podczas montowania dba nasza doświadczona kadra pracownicza. Dla naszych klientów prowadzimy po zakończeniu prac także demontaż rusztowania wynajętego przez nas – podkreśla właściciel firmy Kla-Mar. M. Leończuk.

Jak rozstawić rusztowanie?

Rozkładanie i przebudowywanie rusztowania może się odbywać tylko pod nadzorem osoby, która posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Zanim jednak zabierzemy się do montażu rusztowania, powinniśmy sprawdzić podłoże, na którym ma stanąć konstrukcja. Przyjmuje się, że nośność podłoża gruntowego, na którym ma stanąć rusztowanie, musi wynosić co najmniej 10 MPa. Do rozstawienia rusztowania potrzebna będzie poziomica, klucz płaski 19/22 oraz młotek, który posłuży do mocowania klinów. Bardzo ważne jest też, by używać wyłącznie oryginalnych, nieuszkodzonych elementów rusztowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz