Artykuł sponsorowany

Budowa domu – zdecyduj się na przydomową oczyszczalnię!

Budowa domu – zdecyduj się na przydomową oczyszczalnię!

Każdy etap budowy domu jest bardzo istotny dla późniejszego prawidłowego funkcjonowania. Warto pamiętać o odpowiednim systemie wodno-kanalizacyjnym i prawidłowym uzbrojeniu terenu przez geodetów i firmy montażowo-budowlane. Razem ze swoim architektem, geodetą oraz ze specjalistami z branży usług hydrotechnicznych zastanów się nad nowoczesnym systemem przydomowej oczyszczalni!

Jaką firmę usługowo-montażową wybrać?

Przede wszystkim kieruj się renomą firmy i pozytywnymi ocenami klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych – jeśli firma uczestniczy w przetargach i oferuje usługi dla podmiotów takich jak samorządy terytorialne, możesz mieć pewność, że dane przedsiębiorstwo jest godne współpracy. Takie usługi oferuje między innymi firma InstalGrunt Paweł Thiel. Sieci wodociągowe, oczyszczalnie przydomowe, którą warto zatrudnić już w początkowych etapach budowy domu! To specjaliści z takich firm dokonają dla Ciebie wizji lokalnej terenu, ocenią jakość gruntu i określą przebieg wykopów. Klienci indywidualni powinni być szczególnie zainteresowani wykonawstwem systemów odwodnienia i drenażami (w przypadku zbyt dużego nawodnienia działki), a także budową kanalizacji deszczowej z przepompowniami. Każdy dom powinien mieć również wykonane prawidłowe przyłączenie wodno-kanalizacyjne – dokonają tego tylko najlepsze firmy z branży usług hydrotechnicznych. Warto wspomnieć również o tym, że profesjonalne firmy hydrotechniczne posiadają też zaawansowane usługi sprzedażowe, wykorzystujące takie narzędzia jak sklepy internetowe. Godnym polecenia sklepem jest sklep-instalgrunt.pl – wyróżnia się bogatym asortymentem i szybkością wysyłki.

Przydomowe oczyszczalnie biologiczne

Już asortyment sklepów internetowych z branży usług hydrotechnicznych pokazuje, jak technologia zmieniła się na przestrzeni wieków. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się, że będzie możliwe zamawianie własnych oczyszczalni przydomowych bądź wykonywanie nowoczesnych i spersonalizowanych ich projektów. Warto wspomnieć, że przydomowe oczyszczalnie mogą być zainstalowanie zarówno w przypadku mniejszych obiektów budowlanych, jak i tych większych. Systemy oczyszczalni przydomowej mogą zostać zainstalowanie w przypadku domów, budynków samorządów terytorialnych czy firm. Do najważniejszych cech, które są również zaletami biologicznych oczyszczalni przydomowych, można zaliczyć: cichą pracę systemu, brak wydzielania nieprzyjemnych zapachów, samodzielnie regulujący się proces bakteriologiczny, bezpieczeństwo w użytkowaniu urządzeń, wysoki – potwierdzony testami i certyfikatami – stopień oczyszczania wody, a także niskie zużycie energii elektrycznej. Warto wspomnieć również o długiej żywotności systemu – zbiorniki są wykonane z trwałych materiałów, a cała zabudowa zajmuje małą powierzchnię (standardowo 4,5 m2).

Jak działają oczyszczalnie przydomowe?

Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w oczyszczalniach jest technologia mechaniczno-biologiczna. Oparta jest ona na tak zwanym osadzie czynnym, który doprowadza do procesu biologicznego – mikroorganizmy tlenowe dzięki intensywnemu natlenianiu wykorzystują do własnych procesów życiowych związki organiczne zawarte w ściekach. W ten sposób dochodzi do oczyszczania, które można uznać za ekologiczne. Jeśli chodzi o samą obsługę urządzeń, warto wiedzieć, że nie wymaga ona wielu czynności. Podobnie jest przy montażu – wystarczy zamówić oczyszczalnię ze sklepu internetowego związanego z hydrotechniką i czekać na prawidłowy montaż, który nie zajmie więcej niż kilka godzin. Oczyszczalnie przydomowe można podzielić na: drenażowe, pakietowe, tunelowe i te ze studnią.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz