Artykuł sponsorowany

Pomysł na własny biznes – stacja autogazu

Pomysł na własny biznes – stacja autogazu

Samochodów napędzanych gazem wciąż przybywa. Kierowcy cenią sobie tanie i zdrowsze dla środowiska rozwiązanie. Warto wziąć to pod uwagę planując własny biznes. Dobrze zlokalizowana stacja LPG może być prawdziwym sukcesem. Najważniejsze, oprócz odpowiedniego miejsca, są konkurencyjne ceny i paliwo wysokiej jakości. Dobry gaz przyciągnie do nas kierowców nawet z odległych części miasta.

Po pierwsze – lokalizacja!

W przypadku takiego biznesu, jak własna stacja paliw, najważniejsza jest lokalizacja. Odpowiednie miejsce to właściwie połowa sukcesu. Stacja zlokalizowana przy głównej drodze, jeśli będzie dobrze oznakowana, ma szansę przyciągnąć bardzo wielu kierowców. Sprawdzają się też lokalizacje przy wjeździe lub wyjeździe z miasta – bardzo ważne jest tylko, żeby kierowcy mogli wygodnie wjechać, by zatankować na naszej stacji. Warto też zastanowić się nad lokalizacją w pobliżu hipermarketu – tam zawsze jest spory ruch, można więc liczyć na to, że osoby robiące zakupy w sklepie przy okazji będą także chciały zatankować swoje auto.

Znajdź dobrego dostawcę

Równie ważne jak dobra lokalizacja jest znalezienie dobrego dostawcy. Bardzo istotna powinna być dla nas cena autogazu oferowana przez dostawcę. Jeśli jednak mamy do wyboru bardzo tani gaz kiepskiej jakości i nieco droższy, za to znacznie lepszy, wybierzmy ten drugi. Kierowcy docenią to, że oferujemy im porządne paliwo. Dobrym dostawcą gazu jest firma Bar-Gaz. PHU. I. Braszak:

Mamy swoje stałe, pewne źródła zaopatrzenia, a także własną bazę magazynową oraz cysterny do transportu gazu na stacje LPG i samochody do transportu butli, dzięki czemu nasza firma gwarantuje szybkie, terminowe dostawy. Właśnie szybkość i terminowość dostaw jest naszą wizytówką – mówi jeden z jej przedstawicieli. Dzięki stałej współpracy z rzetelną firmą zawsze będziemy mieć odpowiedni zapas autogazu.

Załatw formalności

Stacja tankowania autogazu to biznes, który wymaga załatwienia wielu formalności. Na początek powinniśmy upewnić się w Urzędzie Miasta, czy na wybranym przez nas terenie jest możliwość postawienia stacji LPG i czy możliwy będzie do niej dobry dojazd. Konieczna jest aktualna mapa działki do celów projektowych. Oprócz zwykłych formalności, takich jak pozwolenie na budowę czy na użytkowanie obiektu budowlanego, musimy też zdobyć koncesję od Urzędu Regulacji Energetyki – bez niej nie będziemy mogli prowadzić sprzedaży autogazu. O założeniu stacji musimy poinformować Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Inspekcję Sanitarną, Państwową Inspekcję Pracy, a także Straż Pożarną. Pamiętajmy, że taka stacja to spora inwestycja – w najtańszej wersji postawienie stacji LPG kosztować będzie nas około 90 tys. zł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz