Artykuł sponsorowany

Magazyn w hali namiotowej – tani i szybki w realizacji

Magazyn w hali namiotowej – tani i szybki w realizacji

Magazyny są niezbędnym elementem każdego zakładu produkcyjnego, placówki handlowej i dystrybucyjnej, a także centrów logistycznych i innych tego typu firm. Budowa tradycyjnego magazynu wymaga wiele czasu oraz dużych nakładów finansowych. Rozwiązaniem alternatywnym są namioty halowe.

Co proponują producenci?

Dzisiejsze możliwości tworzenia są niemal nieograniczone, a w wielu dziedzinach, w tym także w budownictwie i konstrukcji hal namiotowych, pojawiają się rozwiązania, dzięki którym zostaje spełnione każde oczekiwanie klienta. Nowoczesne technologie budowania i materiały stosowane w konstrukcjach gwarantują nie tylko trwałość takich obiektów, ale też możliwość stworzenia w nich warunków, które będą idealnie odpowiadały magazynowanym produktom. Praktycznie nie istnieją ograniczenia rozmiarowe takich hal, ponieważ dzięki zastosowaniu specjalnych systemów modułowych teoretycznie można je przedłużać w nieskończoność. Jedynymi ograniczeniami w takich przypadkach są potrzeby klienta i warunki terenowe.

Specjalizujący się w budowie hal namiotowych producenci, do których zalicza się też firma PS Namioty Halowe, opracowują swoje własne, indywidualne technologie konstrukcyjne, dzięki czemu powstają jedyne w swoim rodzaju rozwiązania, dostosowane do określonych potrzeb. Wszystkie takie budynki spełniają wymagane przepisami normy, nie odbiegając pod tym względem od hal stałych, murowanych. Trwałość konstrukcji oparta jest na starannych wyliczeniach, które gwarantują ich stabilność i eliminują ryzyko ewentualnych uszkodzeń. Do jakości przykłada się dużą wagę jeszcze na etapie produkcji podstawowych elementów konstrukcyjnych, kierując się znanym założeniem, że całość bywa tak silna, jak jej najsłabsze ogniwo.

Przewaga namiotu halowego nad budynkiem stałym

Pomimo ogólnego przekonania, że budynki murowane są lepsze i bardziej wytrzymałe niż hale namiotowe, rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Z punktu widzenia inwestycyjnego z pewnością hale namiotowe są o wiele tańsze, co jest ważnym czynnikiem dla każdego inwestora rozsądnie gospodarującego pieniędzmi. Do budowy takich hal nie potrzeba kosztownych materiałów oraz maszyn, które przygotują teren, wymieszają beton i będą pomocne w ustawianiu ścian. Ważnym aspektem wskazującym na przewagę hal namiotowych nad budynkami stałymi jest czas realizacji takiej inwestycji. Budynek stały wymaga miesięcy, podczas gdy konstrukcja namiotowa może powstać zaledwie w kilka dni. 

Inwestorzy poszukujący miejsca na magazyn z pewnością docenią też większą efektywność wykorzystania hali namiotowej, bez potrzeby pozostawiania pustych przestrzeni. Podstawę hali stanowi metalowy szkielet bez filarów i podpór, dzięki czemu wnętrze nie stawia żadnych ograniczeń. Przy dopasowaniu proporcji obiektu można go dostosować do składowania konkretnych towarów tak, że przestrzeń wnętrza zostanie zagospodarowana co do przysłowiowego centymetra. Hale namiotowe są mobilne, co oznacza, że można je rozmontować i przenieść w inne miejsce, a nawet sprzedać, odzyskując pieniądze, jeśli firma ulegnie likwidacji lub zmieni profil działalności. Hale namiotowe mogą być wentylowane, klimatyzowane, ogrzewane i na wiele innych sposobów dostosowane do potrzeb klienta.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz