Artykuł sponsorowany

Do czego służy papa budowlana?

Do czego służy papa budowlana?

Budowa wymarzonego domu nie należy ani do najprostszych ani do najtańszych inwestycji. Ci, którzy mają to już za sobą, doskonale wiedzą, że jest wręcz odwrotnie. Każdy poszczególny etap prac budowlanych wymaga poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, uzyskania zezwoleń, podjęcia dziesiątek decyzji, zatrudnienia najlepszych fachowców i zakupu dobrych materiałów w odpowiedniej ilości. Jednym z takich istotnych elementów odpowiadających za późniejszy komfort mieszkania jest papa budowlana. Z czego powstaje i jakie jest jej zastosowanie?


Czym jest papa budowlana?

Papa jest materiałem budowlanym służącym do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej elementów budynku lub budowli. Jest wiele miejsc, w których się ją stosuje: na dachu, posadzkach, ścianach piwnic czy izolacjach fundamentów. Mało tego, do zaizolowania konkretnego miejsca nie zawsze stosuje się ten sam rodzaj papy. - To materiał używany do wykonania izolacji zarówno poziomej jak i pionowej; izolowania podłóg układanych na gruncie, tarasów i balkonów, dachów skośnych oraz płaskich. Swoje zastosowanie znajduje w wielu miejscach. Z tego względu musi spełniać cały szereg właściwości. Przy tym na rynku można obecnie nabyć kilka rodzajów papy. Cechy charakterystyczne jednych idealnie sprawdzą się przy izolacji dachu płaskiego o betonowym podłożu, a drugich, kiedy jest ono wykonane z materiałów drewno podobnych - tłumaczy specjalista firmy Gut-Bud.

Budowa papy

Tradycyjna papa budowlana jest znana na rynku już ponad pięćdziesiąt lat. Warstwy, z których się składa, to zabezpieczenie spodnie wykonane najczęściej z folii, masa asfaltowa i wkładka nośna z poliestru, welonu szklanego, tkaniny szklanej lub tektury, masa asfaltowa z wypełniacza mineralnego lub modyfikatora oraz zabezpieczenie wierzchnie z bazaltu, piasku i skalenia. 

Zastosowanie

Głównym obszarem zastosowania pap tradycyjnych jest wykonywanie wielowarstwowych pokryć dachowych, izolacji wodoszczelnych oraz przeciwwilgociowych. Proste gatunki pap tradycyjnych cieszą się niezmiennie dużą popularnością u prywatnych inwestorów głównie ze względu na stosunkowo niskie koszty jednostkowe. Dzięki temu wykonanie podstawowych izolacji zarówno na dachu, fundamentach i posadzkach kosztuje o wiele mniej, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania bardziej nowoczesnych pap, w których tekturę zastępuje m.in. włókno szklane. - W papie budowlanej jakość i trwałość zależy w dużej mierze od staranności wykonania. Kluczową kwestią pozostaje również odpowiednio zrobiona hydroizolacja. Praca wykonana przez doświadczonych specjalistów będzie bezbłędnie spełniać swoje właściwości minimum przez pięć lat - podkreśla specjalista firmy Gut-Bud.

 

Papy budowlane znajdują swoje zastosowanie w zapobieganiu przedostawania się wilgoci do wnętrza budynku. Różne rodzaje wykonania i szereg spełnianych właściwości pozwala na pokrywanie nimi zarówno dachów, jak i fundamentów, powierzchni pionowych oraz poziomych. Warto skorzystać z pomocy prawdziwych specjalistów, aby cieszyć się długoletnią jakością dobrze wykonanej, a przede wszystkim profesjonalnie położonej papy. 

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz