Materiał Partnera

Złom stalowy – jakie elementy można oddać na skup?

Złom stalowy – jakie elementy można oddać na skup?

Skupy złomu są w stanie odebrać od klienta niepotrzebne materiały np. ze stali. Dzięki oddaniu ich do profesjonalnego skupu, są one z powodzeniem wykorzystywane powtórnie dzięki procesowi recyklingu. Tego typu surowce muszą być jednak w odpowiedni sposób klasyfikowane. Jakie zatem elementy charakteryzowane są jako złom stalowy i czym dokładnie się one wyróżniają?

Wytrzymały materiał

Jak sama nazwa wskazuje, złom stalowy to elementy wykonane z poszczególnych gatunków stali. Ten niezwykle popularny w przemyśle i budownictwie stop żelaza z węglem występuje w wielu wariantach. Bardzo często spotykana jest stal konstrukcyjna, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością, ale też sporymi możliwościami w zakresie obróbki i dostosowywania elementu do konkretnego obiektu czy maszyny. Nierzadko konieczna jest również odporność na wilgoć i tym samym pojawiającą się na stalowych wyrobach korozję.

W tym celu do produkcji wprowadzono elementy ze stali nierdzewnej. Także i one z powodzeniem mogą być powtórnie przetwarzane w renomowanych skupach złomu. Specjaliści zajmujący się ich recyklingiem przyjmują m.in. całe konstrukcje stalowe, ale też ich poszczególne elementy, blachy o określonej grubości, fragmenty armatury przemysłowej czy nawet szyny. Obwoźny skup złomu stalowego zapewnia swoim klientom dodatkowo możliwość odebrania materiałów z wyznaczonego przez nich miejsca, co ułatwia całe przedsięwzięcie.

Samochód na części

Złom stalowy nierzadko występuje w postaci elementów konstrukcyjnych maszyn i pojazdów. W przypadku samochodów niezdolnych do jazdy, czyli np. aut powypadkowych lub bez możliwości rejestracji, warto zdecydować się na złomowanie. Za poszczególne części uzyskać można atrakcyjną zapłatę, a złom zostanie przygotowany do recyklingu, co z kolei jest ważnym elementem ochrony środowiska. Wspomniane już blachy, ale też wanny,  rury, grzejniki czy też wiele wyrobów hutniczych można z powodzeniem powtórnie przerabiać, jednak konieczne jest ich oddanie do renomowanego skupu złomu stalowego.

Specjaliści w ramach świadczonych usług dysponują niezbędnymi pojazdami umożliwiającymi przewóz nawet elementów o sporej masie czy niestandardowych rozmiarach. Skup złomu z własnym transportem to spore udogodnienie, dlatego warto postawić właśnie na tego typu profesjonalistów. Będą oni w stanie przyjąć wiele wyrobów hutniczych wykonanych z różnych gatunków stali i zająć się ich ponownym przetworzeniem, a niepotrzebne dotychczas elementy staną się materiałem wykorzystanym do produkcji zupełnie nowych komponentów o wysokiej wytrzymałości.

Opracowanie:
Bolesławiec, Ceramiczna 28
tel. 698 213 239
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz