Artykuł sponsorowany

Zgłoszenie znaku towarowego – porady eksperta z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego

Zgłoszenie znaku towarowego – porady eksperta z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego

Planujesz zgłoszenie znaku towarowego, ale nie wiesz, co powinno znaleźć się we wniosku i jak wyglądają procedury administracyjne? Z pomocą specjalistów z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego dopełnisz wszystkich formalności i przejdziesz przez cały proces w maksymalnie krótkim czasie. Sprawdź, co powinno znaleźć się w podaniu o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy.

Znak towarowy – zgłoszenie w Urzędzie Patentowym

Zgłoszenie o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy powinno zawierać podstawowe dane teleadresowe podmiotu składającego wniosek oraz określenie samego znaku towarowego. Jak wskazuje specjalista z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego, istnieje możliwość ustanowienia pełnomocnika, który zajmie się wszelkimi sprawami administracyjnymi. Kwestią kluczową jest przedstawienie znaku na formularzu bądź dołączenie go w formie załącznika. Wnioskodawca musi określić rodzaj znaku, opisać wygląd oraz kolorystykę. W przypadku zgłoszenia wspólnego znaku towarowego należy opracować regulamin, który wskazuje zasady używania znaku oraz osoby upoważnione do posługiwania się znakiem towarowym.

Znaki towarowe – wskazówki dla wnioskodawców

Urząd Patentowy może wprowadzić drobne poprawki w dokumentacji, niemniej odnosi się to wyłącznie do oczywistych pomyłek. Staranne opracowanie wniosku i zgromadzenie niezbędnych dokumentów pozwalają przyspieszyć postępowanie patentowe i uchronić się przed korektami wniosku. Przedstawiciel LS Kancelarii zaznacza, że UPRP może wydać trzy rozstrzygnięcia – decyzję o udzieleniu prawa ochronnego na znak towarowy, wezwanie do usunięcia stwierdzonych błędów bądź braków oraz odmowę udzielenia ochrony. Korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów z dziedziny prawa patentowego zyskujesz pewność, że procedury zostaną zrealizowane zgodnie z wytycznymi. Jeżeli zechcesz scedować odpowiedzialność za postępowanie patentowe, możesz skorzystać z możliwości ustanowienia pełnomocnika, jakie daje LS Kancelaria Prawa Patentowego i Autorskiego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz