Materiał Partnera

Zbroja motocyklisty – tekstylna czy skórzana?

Zbroja motocyklisty – tekstylna czy skórzana?

Każdy posiadacz jednośladu wie, że bezpieczeństwo to podstawa. Sprawna maszyna to jedno, ale wytrzymały strój motocyklowy może uratować życie już po wypadku. Tak jak w samochodzie chronieni jesteśmy przez karoserię, tak na motocykl zakładamy charakterystyczne zbroje chroniące przed uszkodzeniami kręgosłupa, otarciami oraz złamaniami. To dzięki nim motocykliści niejednokrotnie wychodzą z groźnie wyglądających wypadków bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Bezpieczeństwo jazdy

Jeśli motocykl stanowi współczesnego wierzchowca, strój motocyklowy to zbroja dla jego posiadacza. Ruszając w bój (albo przynajmniej na trasę) musimy zadbać o to, by pancerz był kompletny i dobrej jakości. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi, pędem i wilgocią jest drugorzędną rolą stroju motocyklowego. Podstawową stanowi bowiem ochrona życia i zdrowia. Wypadki osób ubranych w kombinezon są dużo mniej groźne. Jest on drugim – obok kasku – elementem, który w realny sposób wpływa na doznane po wypadku uszkodzenia ciała. Najlepsze pancerze pozwalają na uniknięcie śmiertelnych obrażeń. Odwiedzając sklep z akcesoriami motocyklowymi, taki jak Best Motors, musimy dobrze się zastanowić – na kombinezonie nie warto oszczędzać, a komplet wszytych weń ochraniaczy to podstawa.

Kombinezony tekstylne kontra kombinezony skórzane

Stając przed koniecznością zakupu kombinezonu mamy zasadniczo jeden, podstawowy wybór: kombinezonu tekstylnego oraz skórzanego.

Ten pierwszy zapewnia większy komfort jazdy, a dostępne na rynku modele są niejednokrotnie na tyle uniwersalne, że posłużą nam tak na końcu sezonu, jak i w środku lata. Chroniąca przed deszczem wodoodporna membrana da się wymontować, podobnie jak zapewniająca ciepło podpinka. Mowa tutaj oczywiście o najlepszych modelach. Cena w przypadku takich kombinezonów jest silnie skorelowana z jakością. Tańsze modele stworzone są po prostu z gorszych materiałów, co przedkłada się na konieczność szybkiej wymiany całego stroju, a także jego mniejsze bezpieczeństwo. Co istotne, wybór renomowanej firmy jest tutaj kluczowy – nie płacimy bowiem tylko za markę. W świecie motocykli przekłada się ona wyraźnie na jakość wykonania.

Skórzane kombinezony motocyklowe nie mają udogodnień w postaci membrany czy podpinki (choć zdarzają się drobne wyjątki). Jeśli chcemy jeździć w zimnie, musimy zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną. Same skórzane stroje mogą posłużyć zarówno posiadaczom sportowych ścigaczy, jak i chopperów. Różnią się jednak znacznie. Te pierwsze mogą być jednoczęściowe lub dwuczęściowe, zazwyczaj w jaskrawych kolorach. Drugie przeznaczone są dla wielbicieli klasycznej czerni. Najciekawsze modele wyposażone są w nowoczesne technologie zabezpieczające przed przegrzaniem.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Jagiellońska 70
tel. 601 220 146
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz