Materiał Partnera

Zawiasy i zawieszki do mebli

Zawiasy i zawieszki do mebli

Należysz do osób, które kochają majsterkować. Wolisz naprawiać, zmieniać i ulepszać, zamiast wyrzuć i kupować nowe. To bardzo dobra cecha. Zwłaszcza że to co nowe, jeśli ma służyć lata, kosztuje ogromne pieniądze. Łatwo dostępne i ładne meble bardzo szybko tracą swój urok. Ścierają się, niszczeją, przez co tworzy się błędne koło. Niedawno kupiłeś, a już musisz wyrzucić i znowu kupić. Istny obłęd.

Zawiasy są spośród akcesoriów meblowych jedną z rzeczy, które najczęściej się psują i wymagają wymiany. Na drugim miejscu możemy umieścić zawieszki. Są one mniej istotne z punktu widzenia estetyki, natomiast są bardzo ważne ze względu bezpieczeństwa. Zacznijmy od początku.

Specjalistyczne sklepy budowlane są bardzo dobrze zaopatrzone, dzięki czemu umożliwiają klientom zbudowanie mebli od podstaw. Warto przeglądać ofertę sklepów internetowych np. w celu poszukiwania inspiracji – informuje ekspert z firmy Najder.

Dobra zawieszka do mebli i nic Ci na głowę nie spadnie

Zawieszki meblowe przydają się przede wszystkim do zawieszania szafek i półek. Istotne jest odpowiednie dobranie zawieszki do rozmiaru przykręcanego mebla. Pamiętaj, że zawieszka musi być dobrze przytwierdzona do tworzywa, z którego mebel jest wykonany. Zadbaj o to, żeby później nie martwić się, że szafka z naczyniami jest lekko przeciążona (a na początku obiecywaliście sobie minimalizm). Zawieszki przydają się także do przytwierdzenia do ścian mebli stojących. Fantastyczne rozwiązanie, jeśli masz w domu dzieci. Nie tylko te małe, większe też miewają świetne pomysły, aby wspinać się na szczyty komód i wchodzić na samą górę szaf. Z dziećmi trzeba dmuchać na zimne, lepiej zawczasu zadbać, by mebel nie przewrócił się na nie lub razem z nim. Do wyboru masz wiele modeli zawieszek, dopasujesz je zarówno do rodzaju tworzywa, jak i umiejscowienia. Są zawieszki: wpuszczane, łamane, trójkątne czy kątowe, a to tylko część. Z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb.

Dobre zawiasy do mebli – kiedy nie chcesz obudzić domowników

Zawiasy to rzecz niby prosta, a kłopotliwa. Wyobraź sobie te stare i zaniedbane. Szafka już od paru lat wisi w kuchni na dobrych zawieszkach. Zauważasz, że coraz częściej masz problem z domknięciem drzwiczek. Ty zamykasz, a one same się otwierają. Drzwiczki opadły i nie pasują. Co gorsza, zaczęły skrzypieć, co doprowadza Cię do szału zarówno na początku dnia, jak i na jego koniec. Wcale nie musisz się denerwować. Wystarczy, że wymienisz zawiasy. Dokręcanie i oliwienie może przynieść rezultat na chwilę. Te wysłużone już nie wyglądają dobrze. Czas na zakup zawiasów może tym razem takich, które ułatwią zamykanie. Jeśli to możliwe, możesz zmienić wygląd mebli, wyposażając je w piękne kute zawiasy zewnętrzne. Wybór masz szeroki, wystarczy wybrać sklep z akcesoriami i tam poszukać inspiracji.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz