Materiał Partnera

Zastosowanie tabliczek znamionowych i oznaczeniowych

Zastosowanie tabliczek znamionowych i oznaczeniowych

Najważniejsze informacje o konkretnych parametrach danego urządzenia czy maszyny powinny być łatwo dostępne i widoczne. Z tego względu wykonuje się trwałe tabliczki znamionowe i oznaczeniowe, które specjaliści wykonują z wykorzystaniem nowoczesnego grawerowania laserowego, nadruku cyfrowego lub metod chemicznych. Kiedy dokładnie tego typu tabliczki się sprawdzają i co jeszcze je charakteryzuje?

Istotny materiał

Wykonanie tabliczki znamionowej czy oznaczeniowej wymaga zastosowania odpowiednich materiałów, które z kolei zagwarantują wysoką wytrzymałość niezależnie od warunków, na jakie produkt będzie narażony. Nanoszenie informacji czy konkretnych, charakterystycznych wzorów na tabliczkę ze stali nierdzewnej czy aluminium to najpopularniejsze rozwiązania, jednak specjaliści są w stanie wykorzystać również inne metale. Należy pamiętać, że do wykonania tego typu tabliczek konieczne jest specjalistyczne zaplecze techniczne zapewniające bardzo dobrą przyczepność do podłoża. W taki sposób zlecenia realizuje firma Metalchem, która jest w stanie wyprodukować tabliczki znamionowe i oznaczeniowe różnego rodzaju. Znajdują się one na wielu urządzeniach czy maszynach, których eksploatacja jest intensywna i naraża tabliczkę na działanie rozmaitych czynników szkodliwych, dlatego materiał jest w tym wypadku tak ważny. Warto wiedzieć, że renomowane firmy zajmujące się produkcją tabliczek znamionowych i oznaczeniowych proponują swoim klientom kompleksowe usługi, w skład których oprócz wykonania wchodzi projektowanie, oznaczanie i dostawa.

Szerokie zastosowanie

Tabliczki znamionowe instaluje się na wielu urządzeniach czy maszynach, dzięki czemu w prosty sposób odczytać można najważniejsze informacje, takie jak poszczególne parametry czy numery seryjne. Takie tabliczki umieszczane są m.in. na silnikach elektrycznych, dzięki czemu ich serwisowanie jest dla mechaników znacznie prostsze. Znaleźć je można również na transformatorach czy wózkach widłowych. Tabliczki oznaczeniowe znajdujące się na rozmaitych typach urządzeń elektronicznych zawierają nie tylko konkretne informacje czy numery identyfikacyjne, ale również wzory czy logo danej firmy lub marki. Warto wiedzieć, że firmy zajmujące się produkcją tabliczek znamionowych i oznaczeniowych są w stanie wykonać nawet skomplikowane, złożone zamówienia składające się z wielu elementów w różnych kolorach czy z zastosowaniem innych czcionek. Tabliczki znamionowe stosuje się także na urządzeniach przeciwpożarowych, na których konieczne jest umieszczenie informacji o aprobacie technicznej czy klasie bezpieczeństwa. Jest to więc prosta i szybka metoda na określenie danego urządzenia czy maszyny, jednak musi być wykonana z odpowiednich materiałów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz