Artykuł sponsorowany

Zastosowanie siatek zgrzewanych

Zastosowanie siatek zgrzewanych

Zarówno w ogrodnictwie, jak również w hodowli zwierząt i rolnictwie przydatne okazują się siatki zgrzewane. Służą one do oddzielania poszczególnych stref gospodarstwa od siebie. Są ponadto wykorzystywane do zabezpieczenia znajdujących się na tym obszarze roślin. Ze względu na swoją ekspozycję zewnętrzną oraz rolę, jaką pełnią, siatki zgrzewane muszą być solidne.

Stalowe, pokryte otuliną PCV, połączone ze sobą metodą zgrzewania druty w owalnym kształcie tworzą siatkę zgrzewaną. Kształt oczek (owalny lub prostokątny), podobnie jak ich rozmiar, mogą być dostosowane do preferencji kupującego. Zamawiając te wyroby u dystrybutora siatek zgrzewanych, takiego jak Hexall, możesz wybierać spośród różnych europejskich marek. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują siatki CAVATORTA, Metallurgica FRIGERIO, czy ArcelorMittal.

Do czego przydają się siatki zgrzewane?

Siatki zgrzewane mają wiele zastosowań w codziennym życiu. Łączą to, co najważniejsze dla inwestora, czyli wysoką estetykę, minimalistyczny wygląd, wytrzymałość oraz niską cenę. Dlatego sprawdzą się nawet na większych obszarach. Są wybierane przez klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców działających w różnych sektorach. Wykorzystuje się je przede wszystkim:

  • do zabezpieczania trawników przed szkodnikami — kretami i nornicami,
  • do zabezpieczania drzew i krzewów przed ptakami,
  • do ogradzania roślin ozdobnych, aby uniemożliwić dostęp do nich zwierzętom domowym,
  • do upraw warzyw — fasoli, grochu, ogórków,
  • do zacieniania altan,
  • jako moskitiery chroniące przed komarami i muchami,
  • do pakowania choinek.

Ogólnie, siatki zgrzewane możemy spotkać niemal we wszystkich branżach — rolniczej, ogrodniczej, sadowniczej, leśnej czy hodowlanej. Sprawdzają się jako ogrodzenie pół, pastwisk i łąk, a także w roli nieruchomości mieszkalnych czy zabudowań gospodarczych.

Dlaczego warto wybrać siatki zgrzewane?

Wykonanie ogrodzenia to ważna, ale kosztowna inwestycja. Ich finalna cena jest uzależniona od powierzchni działki oraz stylu płotu. Jeżeli zależy Ci na estetycznym, solidnym, lecz ekonomicznym ogrodzeniu, wykonaj je z siatki zgrzewanej. W przeciwieństwie do plecionej nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz oprze się działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych — wiatru czy deszczu.

Sam montaż, polegający na instalowaniu siatki na listwach słupkowych oraz spinaniu ich z użyciem klipsów, jest szybki i łatwy, nawet dla amatora.

Dzięki temu, że siatki zgrzewane występują zazwyczaj w kilku odcieniach do wyboru, możesz dopasować je do koloru elewacji czy stolarki okiennej i drzwiowej. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz