Artykuł sponsorowany

Rodzaje i zalety płyt kartonowo-gipsowych - usługi remontowe Oliwier Seydlewicz

Rodzaje i zalety płyt kartonowo-gipsowych - usługi remontowe Oliwier Seydlewicz

Popularne płyty kartonowo-gipsowe są nieocenionym materiałem stanowiącym podstawę wykończenia pomieszczeń wewnątrz budynku. Są chętnie wykorzystywane z uwagi na łatwy montaż i inne zalety, które zapewniają tworzone z nich systemy. Wyróżniamy kilka typów tych elementów, których zastosowanie jest zależne od miejsca montażu i funkcji, którą mają pełnić. Jakie zatem wyróżniamy rodzaje płyt kartonowo-gipsowych układane przez fachowców takich jak Oliwier Seydlewicz? W jakim celu się je stosuje?

Zastosowanie

Płyty kartonowo-gipsowe to materiał budowlany zapewniający bezpieczeństwo, gdyż jest niepalny i w razie pożaru stanowi barierę dla rozprzestrzeniającego się ognia. Głównym zastosowanie tych płyt to montaż na ścianach i sufitach w pomieszczeniach wewnątrz różnych budynków, zwłaszcza mieszkalnych i instytucjonalnych. Są także powszechnie stosowane przy wykonywaniu sufitów podwieszanych oraz do zabudowy poddaszy i systemów instalacji w łazienkach. Rolą takiego rozwiązania jest zastąpienie klasycznych gładzi i tynków. Ponadto suche tynki są dla właścicieli mieszkań rozwiązaniem korzystniejszym, szybszym i tańszym.

Rodzaje płyt kartonowo-gipsowych

Rodzaje płyt kartonowo-gipsowych możemy wyodrębnić biorąc pod uwagę miejsce ich montażu. W pomieszczeniach narażonych na niekorzystne działanie wilgoci używane są płyty oznaczone symbolem H2. Ich wykorzystanie jest zasadne w łazienkach i w kuchni. W pozostałych pomieszczenia najczęściej znajdują się płyty typu A. Świetnie sprawdzają się w miejscach suchych oraz na przykład podczas budowy lekkich ścianek działowych. Wyróżniamy także płyty kartonowo-gipsowych oznaczonych symbolem F i FH2, które stosuje się w miejscach w większym stopniu narażonych na działanie wysokich temperatur. Między innymi przy kominkach.

Zalety

Główną zaletą stosowania płyt kartonowo-gipsowych jest łatwość montażu. Elementy tworzonego z nich systemu nie powodują obciążeń stropu. Kolejnym walorem jest możliwość transportu dużej liczby płyt na jednej przyczepce. Dzięki ich jednakowym wymiarom da się ułożyć je w sposób dogodny i zapewniający ekonomiczne wykorzystanie wnętrza środka transportu. Poza tym, gips stwarza dogodne warunki mikroklimatyczne w pomieszczeniu, dzięki pochłanianiu wilgoci i oddawaniu jej w przestrzeniach suchych. Niekwestionowaną zaletą płyt jest wspominana wcześniej ognioodporność. Płyty są również świetnym materiałem do izolacji dźwiękowej, gdyż skutecznie tłumią hałas. Do tego są trwałe a systemy, do których budowy je wykorzystujemy służą nam przez nieograniczony czas, można więc stwierdzić, że jest to długowieczny materiał budowlany.

Płyty kartonowo-gipsowe mają wiele zastosowań i zalet, dzięki temu wykańczane nimi wnętrza są atrakcyjne wizualnie i zapewniają komfort przebywającym w nich osobom. Fachowiec Oliwier Seydlewicz wykonuje montaż wspomnianych materiałów. W jego ofercie znajdują się też inne usługi wykończeniowe. Zajmuje się tynkowaniem i gładzeniem ścian oraz sufitów. Do tego wykonuje szpachlowanie i malowanie wymienionych wcześniej powierzchni. Przyjmuje zlecenia od klientów z powiatu poznańskiego. Zdecydowanie warto skorzystać z jego usług.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz