Artykuł sponsorowany

Zastosowanie polipropylenu i propylenu w branży pasmanteryjnej

Zastosowanie polipropylenu i propylenu w branży pasmanteryjnej

Właściwości polipropylenu sprawiają, że jest on wykorzystywany w wielu branżach przemysłowych, również w branży pasmanteryjnej. Jako materiał obojętny fizjologicznie i pozbawiony właściwości toksycznych, nie wykazuje negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Jest też bezwonny i nie posiada barwy, o ile nie zostanie zastosowany barwnik, a ponadto przepuszcza powietrze, ale nie parę wodną. Co sprawia, że wykorzystuje się go do produkcji pasmanterii?

Polipropylen – zastosowania

Tworzywo polipropylenowe (PP) jest więc wykorzystywane w branżach: chemicznej, farmaceutycznej, włókienniczej, elektrotechnicznej, samochodowej, budowlanej i spożywczej. Jego uniwersalność sprawia, że jest on także chętnie wykorzystywany jako półprodukt przy produkcji artykułów pasmanteryjnych, na przykład sznurków polipropylenowych.

Polipropylen jest materiałem odpornym na kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki organiczne, dzięki czemu wykazuje wysoką trwałość, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że nie przepuszcza wody. Jest jednak materiałem palnym, a do jego rozpadu wystarczy 270℃.

Wiele różnych branż przemysłowych wykorzystuje polipropylen ze względu na jego termoplastyczność. Wysoka temperatura umożliwia dowolne kształtowanie elementów polipropylenowych, a wraz ze stygnięciem utrwalają one swoją formę. Z tego względu polipropylenu używa się do produkcji różnego rodzaju opakowań i zbiorników. Jest on również chętnie stosowany przy obudowach,  przewodach czy produkcji rur. Co ciekawe, elementy polipropylenowe mogą zawierać nawet meble czy akcesoria codziennego użytku. Jego wyjątkowe właściwości doceniają także przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją sprzętu medycznego, czy części samochodowych.

Włókna z polipropylenu – charakterystyka

Branża włókiennicza chętnie korzysta z produktów syntetycznych, a polipropylen stanowi spośród  nich aż  12%. Patrząc na mnogość materiałów dostępnych na rynku – to bardzo dużo. Profesjonalne hurtownie pasmanteryjne oferują produkty ze specjalnej przędzy polipropylenowej i sznurki o dowolnych splotach. To doskonała alternatywa dla włókien bawełnianych i lnianych, ponieważ sznurki polipropylenowe są odporne na ścieranie i rwanie, a często posiadają dodatkowy gładki rdzeń. Jego wodoodporność i trwałość oraz możliwość produkcji sznurków wielu grubościach i kolorach sprawiają, że polipropylen znajduje zastosowanie w dziewiarstwie i wyrobach rękodzielniczych. Szeroki wybór sznurków polipropylenowych oferuje n.p. przedsiębiorstwo Radkar zajmujące się produkcją pasmanterii.

Opracowanie:
Radom, Kozienicka 126
tel. 603 609 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz