Artykuł sponsorowany

Zastosowanie opakowań tekturowych i katalog opakowań FEFCO

Zastosowanie opakowań tekturowych i katalog opakowań FEFCO

Przemysł opakowaniowy dotyczący materiału tekturowego w Polsce i na świecie znacznie w większym stopniu wykorzystuje surowiec drzewny, niż produkcja wyrobów papierniczych. Dzisiaj bowiem różnego rodzaju kartony, można w szybki sposób projektować i tworzyć, generując przy tym znaczne oszczędność. Wbrew pozorom tektura, pozwala również na wykonywanie nie tylko zamknięć szarych i bez szaty graficznej, w tym reklamowej. Dzisiaj to właśnie opakowania kartonowe, w dużej mierze są wykorzystywane w handlu bezpośrednim.

Zastosowanie opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe wykorzystywane są dzisiaj w niemalże wszystkich branżach. Warto jednak podzielić je na przeznaczenie transportowe i magazynowe, a także handlowo-reklamowe. W pierwszej grupie produktów, znajdziemy przede wszystkich wielkogabarytowe kartony, które wykorzystywane są to bezpiecznego pakowania oraz przewożenia różnego rodzaju towarów. W przypadku drugim, mowa o opakowaniach tekturowych, w mniejszych formach, które łatwo stylizować, poprzez odpowiednią szatę graficzną z licznymi elementami reklamowymi, a także powłokami uszlachetniającymi. Przykładem mogą być zamknięcia do pas do zębów, ryżu, leków, mleka czy innych produktów spożywczych. Opakowania tekturowe, są zatem dzisiaj obecne w codziennym życiu człowieka w dużym stopniu nasilenia. Spotkamy je w sklepach obuwniczych, w pizzeriach, cukierniach, w ośrodkach mleczarskich i przetwórstwa spożywczego, czy w zakładach produkujących drewno, artykuły gumowe, oraz wyroby przemysłu lekkiego.

Standard FEFCO – projektowanie opakowań tekturowych

Standard FEFCO, którego ważnym elementem jest katalog opakowań tekturowych, pozwala na wdrażanie szybkich rozwiązań produkcyjnych. FEFCO umożliwia bowiem wybrać gotowe projekty pudeł, kartonów klapowych, pudełek dwuczęściowych, pudełek składanych, pudełek wsuwanych, pudełek trwałych, pudełek jednoczęściowych, czy też wyposażenia pudeł. Wielokrotnie są one również modyfikowane dla potrzeb danego klienta, który w ten sposób, będzie mógł wyróżnić swój produkt, czy też zwiększyć wydajność transportu towarów. Warto wiedzieć, że projektowanie opakowań z tektury falistej to bardzo ważny etap produkcyjny, który pozwala stworzyć wyrób wysokiej jakości. To podczas niego określa się także wybór określonych wzorników kolorów, czy chęć naniesienia na kartony materiałów reklamowych. Wielokrotnie etap projektowania opakowań, kończy się stworzeniem prototypu kartonu/pudła, czy innego typu zamknięcia. Taką metodologię pracy, przyjął sobie między innymi zakład PAKTEK, który zajmuje się tworzeniem opakowań z tektury falistej oraz litej dla firm z branży gastronomicznej, obuwniczej, przemysłowej, farmaceutycznej, czy też transportowej. Z pełną specyfikacją przedsiębiorstwa z miejscowości Tymbark, a także z oferowanymi przez nie usługami, zapoznać się warto na dedykowanej stronie www. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz