Materiał Partnera

Zastosowanie butli gazowych

Zastosowanie butli gazowych

Mieszanina propanu i butanu znana też często pod skróconą nazwą LPG jest często wybieranym typem paliwa, które może napędzać wiele urządzeń i systemów. Musi być jednak przechowywane w odpowiednich warunkach – specjalne butle pozwalają na dostarczanie gazu w razie potrzeby. Jakie jest konkretnie ich zastosowanie i gdzie można się z nimi spotkać? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w przypadku takich produktów?

Profesjonalizm niezwykle ważny

Gaz LPG jest bardzo powszechnie stosowany w wielu dziedzinach życia codziennego. Przede wszystkim wykorzystuje się go do zasilania samochodów wyposażonych w specjalistyczne instalacje, ogrzewania budynków oraz wykonywania procesów w zakładach przemysłowych. Istotną usługą jest dystrybucja gazu, dzięki której możemy na bieżąco uzupełniać stan paliwa i utrzymywać go na wymaganym poziomie. Efektywne zasilanie zależy zatem od doboru odpowiednich butli i ich napełniania lub wymiany. Firmą zajmującą się tego typu działaniami jest PHU Nikomar Leszek Piontek ze Zwonowic w województwie śląskim. W tej branży niezwykle istotny jest profesjonalizm – gaz w butlach jest łatwopalny i grozi wybuchem, w związku z czym należy wiedzieć, jak się z nim obchodzić. Zachowanie wszelkich środków ostrożności to niezbędne i wymagane minimum, jakim charakteryzować się musi rzetelna firma dystrybuująca gaz propan-butan. Stanowiący alternatywę dla energii elektrycznej czy oleju opałowego gaz jest wykorzystywany w wielu polskich gospodarstwach domowych. Z tego powodu tak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo – znajdujący się w pobliżu butli gazowych domownicy narażeni są na ewentualne skutki niewłaściwego stanu butli, powodującego szereg konsekwencji prowadzących nawet do eksplozji.

Uniwersalne paliwo

Dzięki niskiej cenie gaz propan-butan wykorzystywany jest nie tylko w samochodowych instalacjach, ale i np. w celu zasilania kuchenki gazowej. W ten sposób wyposażonych jest wiele polskich kuchni, ale paliwo w butli wykorzystuje się jeszcze chociażby do ogrzewania. W tym drugim wypadku zbiorniki są znacznie większe i umieszcza się je nierzadko na zewnątrz budynku. W celu jego ogrzania za pomocą gazu LPG korzysta się z systemów technologicznych, takich jak kotły czy piece gazowe. Takie rozwiązanie sprzyja również atmosferze – emisja dwutlenku węgla jest znacznie ograniczona, dzięki czemu wykorzystywanie gazu jako paliwa o wiele mniej zanieczyszcza środowisko niż inne, tradycyjnie używane paliwa. Należy pamiętać o terminowym napełnianiu butli gazowych – dzięki temu urządzenia będą mogły pracować nieustannie i zawsze wtedy, kiedy będziemy tego potrzebowali. Warto zaufać sprawdzonej firmie zajmującej się tego typu usługami, wykona je ona rzetelnie i w pełni bezpiecznie.

Opracowanie:
Zwonowice, Rudzka 21B
tel. 660 137 616
Oceń artykuł (5)
3,0
Komentarze
Dodaj komentarz