Materiał Partnera

Zasady doboru fotelika samochodowego

Zasady doboru fotelika samochodowego

Wysokiej klasy, bezpieczny fotelik samochodowy trzeba kupić jeszcze przed narodzinami dziecka, gdyż będzie on potrzebny już podczas odbioru malucha ze szpitala. Wybór odpowiedniego modelu musi uwzględniać przede wszystkim indywidualne potrzeby dziecka, jego prawidłowe ułożenie podczas jazdy, a także wygodę rodziców, którzy nie powinni mieć problemów z przenoszeniem oraz montażem fotelika w samochodzie.

 

Czym różnią się między sobą foteliki samochodowe?

Zgodnie z polskim prawem nie można przewozić w samochodzie niemowląt i małych dzieci inaczej niż w foteliku samochodowym, co stanowi gwarancję ich bezpieczeństwa. Tym samym niezależnie od wieku, niemowlęta i małe dzieci (o wzroście poniżej 135 cm) muszą być zawsze przewożone w foteliku, dopasowanym do masy ciała. Decydując się na konkretny model, warto wiedzieć, że akcesoria te różnią się od siebie kategorią wagową. Każdy z nich musi być dopasowany do masy ciała malucha, dlatego wśród popularnych produktów wyróżnia się m.in. foteliki dla dzieci od 0 do 13, 18 lub 25 kg, foteliki od 9 do 18, 25 i 36 kg, a także foteliki od 15 do 36 kg. Ponadto foteliki samochodowe różnią się też sposobem montażu. Niektóre z nich montowane są bezpośrednio na siedzeniu, a inne posiadają specjalną bazę, do której wpinany jest fotelik. Dostępne są także modele obrotowe, które znacząco ułatwiają wkładanie i wyjmowanie malucha z fotelika.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy?

Podczas wyboru fotelika liczy się przede wszystkim:

  • wysoka jakość i zastosowanie nowoczesnych materiałów oraz rozwiązań projektowych,
  • dopasowanie do masy ciała dziecka,
  • sposób montażu fotelika (foteliki od 0 do 13 kg zawsze montuje się tyłem do kierunku jazdy),
  • dostępność dodatkowych akcesoriów oraz możliwość montażu fotelika na ramie wózka za pomocą dedykowanych dla danego modelu adapterów,
  • dopasowanie budowy fotelika do posiadanego modelu samochodu (jest to szczególnie ważne w przypadku posiadania nieco starszych modeli samochodów, które mogą posiadać nietypowo wyprofilowane siedzenia).
Podczas zakupu fotelika istotne są także atesty oraz homologacja fotelika, które są gwarancją tego, że produkt jest w pełni bezpieczny i zapewni dziecku skuteczną ochronę w czasie kolizji drogowej – wyjaśnia ekspert z firmy Elhand- Baby.

Ostateczny wybór powinien przede wszystkim mieć na względzie bezpieczeństwo dziecka, dlatego na foteliku nie warto oszczędzać. Maluch nie musi jeździć w wózku, za którego cenę można kupić dość dobry, używany samochód, ale musi mieć wysokiej jakości fotelik samochodowy, który jest inwestycją w jego zdrowie i bezpieczeństwo. W sklepach internetowych z artykułami dla niemowląt możemy kupić bezpieczny fotelik samochodowy, którego cena nie zrujnuje domowego budżetu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz