Materiał Partnera

Żaluzje czy rolety? Podpowiadamy, jaki typ osłony okiennej wybrać

Żaluzje czy rolety? Podpowiadamy, jaki typ osłony okiennej wybrać

Rolety czy żaluzje? To rozterki każdej osoby potrzebującej właściwej osłony okiennej. Nowoczesne i posiadające szereg zalet rolety są coraz częściej wybierane, jednak żaluzje wciąż przyciągają wielu klientów swoją elegancją i stylem. Warto zatem dokładnie się zastanowić, który typ osłony będzie dla nas odpowiedni. Czym konkretnie różnią się żaluzje od rolet? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Popularne rolety

Bardzo częstym wariantem stosowanym w aranżacji okien mieszkań, domów czy biur są rolety. Najpopularniejszy wybór to kaseta, w której zabudowuje się wałek z tkaniną. Można ją w prosty sposób rozwijać i zwijać za pomocą specjalnych żyłek, dzięki czemu jest niezwykle funkcjonalna i łatwa w obsłudze – stąd też jej renoma. Zazwyczaj materiał jest jednokolorowy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać nie tylko większą ilość odcieni, ale nawet rozmaite wzory proponowane przez producentów rolet. Sprawia to, że mogą być one idealnie dopasowane do każdego wnętrza, nadając mu niesamowitego charakteru oraz stylu. Tkanina, z której wykonuje się rolety, nie nagrzewa się, dzięki czemu osłonięte w ten sposób latem pomieszczenie pozostaje chłodne. Różne rodzaje rolet posiada w swojej bogatej ofercie firma Rolterm. W asortymencie znajdziemy chociażby rolety rzymskie – atrakcyjną wizualnie alternatywę dla klasycznych tkanin. Zazwyczaj wykonywane w systemie udrapowanych fal, są bardzo ciekawie wyglądającą dekoracją stolarki okiennej. Ich funkcjonalność pozostaje na najwyższym poziomie tak jak w przypadku klasycznych rolet. Takie produkty posiadają więc wiele zalet, czy zatem pozostają bezapelacyjnym zwycięzcą w pojedynku z żaluzjami?

Klasyka i styl

Osłony, która nadal pozostają wyborem wielu klientów, to żaluzje. Skonstruowane z kilkunastu listewek, można regulować ich kąt ułożenia, dzięki czemu skutecznie chronią przed dostawaniem się do pomieszczenia promieni słonecznych. Są – tak jak rolety – niezwykle praktycznym rozwiązaniem i równie prostym w obsłudze. Czyści się je jednak nieco trudniej – każda listewka musi być odkurzona, co może być problemem w przypadku braku specjalistycznego czyścika. Żaluzje pozostają jednak tanie, a możliwość wykonania ich z aluminium, tworzyw sztucznych, ale i drewna, to zdecydowanie spore zalety. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się doskonale drewniane listewki, które będą wyglądały stylowo i elegancko. Pozwolą również na dobre pochłanianie ciepła podczas upałów. Dzięki temu w pomieszczeniu nie będzie duszno, nawet przy zasłoniętych w pełni żaluzjach drewnianych. Warto więc zastanowić się, które rozwiązanie będzie korzystniejsze dla danego pomieszczenia. Funkcjonalne rolety pozostają najpopularniejszym wyborem, jednak zdarza się, że klasyczne żaluzje mogą nadać charakteru i wyjątkowego stylu pomieszczeniom.

Opracowanie:
Kraków, Wielicka 8
tel. 12 285 09 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz