Artykuł sponsorowany

Żaluzje czy rolety - co wybrać?

Żaluzje czy rolety - co wybrać?

Okna to oczy domu. Cudownie, jeśli są duże i wpuszczają nieskrępowane promienie słońca. Dzięki nim w domu jest światło, co daje wrażenie przestrzeni. Lubimy spoglądać przez okna, aby sprawdzić, jaka jest pogoda albo popatrzeć na piękny widok. Niestety czasami światło słoneczne jest za ostre, natomiast tak, jak my możemy podglądać widoki, tak można podglądać, co robimy w swoim zaciszu. Z pomocą przychodzą rozwiązania – żaluzje i rolety.

Rolety rzymskie dobrym rozwiązaniem?

Rolety, podobnie jak żaluzje, mają zadbać o komfort i strzec prywatności domowników. Wśród rolet wyróżnia się model rzymski. Montuje się go od wewnętrznej strony okna. Możesz nimi zakrywać okna w dowolnej wysokości. Jeśli chcesz osłonić się jedynie przed rażącym światłem, ale nie zaciemniać zupełnie pomieszczenia, możesz pozostawić je na wybranym poziomie. Przez wzgląd na to, że stanowią element wystroju wnętrza, wykonywane są starannie z bardzo estetycznych tkanin. Możesz wybrać kolor tak, żeby stanowił miłą oku ozdobę. Rolety rzymskie charakteryzuje bogaty wybór materiałów, niektóre mogą przepuszczać sporo światła. Sprawdzą się, jeśli chcesz ukryć się przed przypadkowymi gapiami z ulicy, a nie odbierać sobie świadomości, że na zewnątrz króluje piękne słońce.

Czym charakteryzują się żaluzje?

 – Żaluzje mogą być wykonane z różnego materiału – informuje specjalista z firmy Lechrol, po czym dodaje – Ciekawą propozycję stanowią żaluzje drewniane. Naturalnie można dobrać kolor drewna tak, aby pasował do wnętrza. Żaluzje dają wiele możliwości krycia okien. Pozostawione otwarte wpuszczają wiele światła, strzegąc prywatności domowników.

Podobnie jak rolety, dają się regulować w pionie. Można okna więc zupełnie odsłonić. Ciekawostkę stanowi fakt, że żaluzje drewniane to pomysł starożytnych rzymian, którzy używali ich, ponieważ w oknach nie mieli jeszcze szkła. Można powiedzieć, że rolety drewniane sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, pięknie komponują się z zielenią roślin. Innym rodzajem żaluzji są wykonane z metalu. Lepiej jednak sprawdzają się w biurach i wnętrzach o charakterze industrialnym.

Co wybrać – żaluzje czy rolety?

Nie ma jednego prawidłowego wyboru. Wszystko zależy od preferencji estetycznych w tym wypadku. Na pewno żaluzje sprawdzą się lepiej przy większych oknach przestrzennych pomieszczeń. Rolety mogą okazać się za lekkie. Nie oznacza to jednak, że będzie tak w każdym przypadku. Wystarczy odpowiednia aranżacja i wnętrze może tej lekkości potrzebować. Żaluzje lubią mieć pierwszeństwo w wystroju, są tak charakterystyczne, że stanowią element dekoracyjny nie tylko jako dodatek. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to obie opcje spełniają swoje zadanie celująco. Zarówno żaluzje, jak i rolety ochronią przed światłem i wścibskimi spojrzeniami. W dobrych sklepach, które oferują rolety i żaluzje, dopasują je rozmiarem do okien w Twoim domu. Wystarczy, że podejmiesz decyzję i będzie pięknie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz